Comnet vs NetSpeed

Comnet'de olabildiğince düşer pinginiz ama dalgalanma yine olabilir yani birden 46'dan 200'e çıkabilir.

Evet o esnada bir kullanım söz konusu olduğunu düşünüyorum. SNR yüksek olmadığı için de biraz dalgalanıyor olabilir.

Hocam bu 2-3 günlük sorun değil ki indirme olsun 2 haftadır minimum yaşıyorum bu sorunu ve Steam dışında hiçbir şey açık değil. Oynadığım oyun ise Hunt: Showdown ve bilgisayarımda bu oyun dışında oyun yüklü değil öyle söyleyeyim size.

Merhaba ISS'yi değiştirdiğinizde ping problemi geçer ise bana bildirebilirmisiniz ?
Pinginizin durumuna bağlı. Eğer dalgalanıyorsa dalgalanmalar geçmez ama belki dalgalanma aralığı iyileşebilir yada kötüleşebilir. Seçtiğiniz İSS'ye göre değişir bu dalgalanma aralığı. Ama dalgalanma geçmez kolay kolay onun için SNR değerinin oldukça yüksek olması ve hattın sağlıklı olması lazım.
Hocam bu 2-3 günlük sorun değil ki indirme olsun 2 haftadır minimum yaşıyorum bu sorunu ve Steam dışında hiçbir şey açık değil. Oynadığım oyun ise Hunt: Showdown ve bilgisayarımda bu oyun dışında oyun yüklü değil öyle söyleyeyim size.
Kablosuz mu kullanıyorsunuz?

Pinginizin durumuna bağlı. Eğer dalgalanıyorsa dalgalanmalar geçmez ama belki dalgalanma aralığı iyileşebilir ya da kötüleşebilir. Seçtiğiniz ISS'ye göre değişir bu dalgalanma aralığı. Ama dalgalanma geçmez kolay kolay onun için SNR değerinin oldukça yüksek olması ve hattın sağlıklı olması lazım.

Kablosuz mu kullanıyorsunuz?

Kablolu hocam.
Merhaba ISS'yi değiştirdiğinizde ping problemi geçer ise bana bildirebilir misiniz?

Tabii ki hocam unutmazsam inşallah mutlaka yazarım konuda etiketleyip.

Kablolu hocam.

Tabii ki hocam unutmazsam inşallah mutlaka yazarım konuda etiketleyip.
Hocam modeme ping paketi gönderir misiniz?

Windows Tuşu ile R tuşuna aynı anda basın. Gelen ekrana cmd yazın. Siyah ekrana ise şu komutu uygulayın:

ping -t 192.168.50.1

Bu komutu yazdıktan 5 saniye kadar sonra CTRL ile C tuşuna aynı anda basın ve istatistiği bize gönderin hocam.

Evet NetSpeed kullandım. Allah düşmanıma yaşatmasın pandemi döneminde her akşam kesildi. Hemen türk.net e geçtim memnunum teknik desteğe de ihtiyacım oldu onile işlemlerden destek kaydı bıraktım 24 saate düzelttiler. Ben teknik destekte de ping konusunda da çok mutluyum Türk.net te. Ayrıca NetSpeed de zam yaptı fiyatlarına onunda espirisi kalmadı.

Fiyat konusuna gelirsek 35 Mbps 85 TL 35 Mbps hızlar da veriyor 10 TL farkla 100 Mbps'ye kadar alabiliyorsun haberin olsun. Türk.net in hız sorgulama sayfasında aşağıdaki küçük yazıları okursan görürsün. @nokaEXE

Kesintinin altyapınla alakalı olmadığına eminsin galiba DSL istatiklerin normal miydi? Evet fiyat artışına rağmen 94 TL'ye 75 Mbps internet alıyorum müşteri hizmetleri dahil. TurkNet eskiden ucuzken müşteri hizmetlerini fiyat düşürmek için koymuyoruz diye ünlendi. Ancak gel gelelim ki sesli bilgili (TurkNet'te bilgili birini bulmak ölümdür 2.5 yıl kullandım ayrı ayrı adreslerde) bir müşteri hizmeti dahil hizmet alıyorsun tercih meselesi herhangi bir altyapı sıkıntısında uğraşmak isteyen olursa geçebilir tabii ki ama ben önermiyorum müşteri odaklı asla çalışmıyorlar.

Hocam modeme ping paketi gönderir misiniz?

Windows Tuşu ile R tuşuna aynı anda basın. Gelen ekrana cmd yazın. Siyah ekrana ise şu komutu uygulayın:

ping -t 192.168.50.1

Bu komutu yazdıktan 5 saniye kadar sonra CTRL ile C tuşuna aynı anda basın ve istatistiği bize gönderin hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 56
Destek aman ne destek.
Evet tatsız bir olay yaşanmıştı hocam hatırlarım ki. Ama şu an şahsım adına memnunum. Son zamanlarda görüşen ve kullanan arkadaşlarda da sorun olmadı. Bende de bir sorun kalmadı biliyorsunuzdur ki artık 140 Mbps'ye varan indirme hızı alıyorum. Bence siz çok talihsiz bir insansınız hocam. Size de en kabası kötüsü gelmişti. Sonrasında bu sizin yaşadığınız olaydan sonra ben destek ekibiyle konuşmak durumunda kalmıştım. Download hakkında - o zamanlar TT altyapısal limitlemesine maruz kalmıştım -. Bana nazikçe "Beyefendi biz kısıtlama yapmıyoruz TT altyapısıyla alakalı olabilir" demişlerdi ama ben pek inanmamıştım sonrasında TT'nin ciddi ciddi limitleme yaptığını farketmiştim. Hocam siz gerçekten çok şanssız bir insansınız. Allah sizi mutlu etsin. Bu arada hocam ben bir şeyi merak ettim. Sonrasında aklıma geldi. Sizin hatta satürasyon problemi olabilir mi?
İlk olarak bence bir port değişikliği talep edin. Yanlış hatırlamıyorsam zaten iç tesisat yeniydi. Hatta bizzat siz çekmiştiniz. Port ve saha dolabıyla ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz bana göre. Comnet'deki hız değişkenliği bence taktıkları port ile alakalıydı.
@nokaEXE hocam siz Asus modem kullanmıyor muydunuz?
O siyah ekrana ipconfig yazın.
Gelen ekranda Default Gateaway'de yazan sayı dizisini not alın veya aklınızda tutun. O sayı dizisini şu şekilde yazın.

ping -t [Default Gateaway]

Parantezler yok yani şunun gibi olacak:

ping -t 192.168.50.1 gibi.

Evet tatsız bir olay yaşanmıştı hocam hatırlarım ki. Ama şu an şahsım adına memnunum. Son zamanlarda görüşen ve kullanan arkadaşlarda da sorun olmadı. Bende de bir sorun kalmadı biliyorsunuzdur ki artık 140 Mbps'ye varan indirme hızı alıyorum. Bence siz çok talihsiz bir insansınız hocam. Size de en kabası kötüsü gelmişti. Sonrasında bu sizin yaşadığınız olaydan sonra ben destek ekibiyle konuşmak durumunda kalmıştım. Download hakkında - o zamanlar TT altyapısal limitlemesine maruz kalmıştım -. Bana nazikçe "Beyefendi biz kısıtlama yapmıyoruz TT altyapısıyla alakalı olabilir" demişlerdi ama ben pek inanmamıştım sonrasında TT'nin ciddi ciddi limitleme yaptığını farketmiştim. Hocam siz gerçekten çok şanssız bir insansınız. Allah sizi mutlu etsin. Bu arada hocam ben bir şeyi merak ettim. Sonrasında aklıma geldi. Sizin hatta satürasyon problemi olabilir mi?
İlk olarak bence bir port değişikliği talep edin. Yanlış hatırlamıyorsam zaten iç tesisat yeniydi. Hatta bizzat siz çekmiştiniz. Port ve saha dolabıyla ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz bana göre. Comnet'deki hız değişkenliği bence taktıkları port ile alakalıydı.
@nokaEXE hocam siz Asus modem kullanmıyor muydunuz?
O siyah ekrana ipconfig yazın.
Gelen ekranda Default Gateaway'de yazan sayı dizisini not alın veya aklınızda tutun. O sayı dizisini şu şekilde yazın.

ping -t [Default Gateaway]

Parantezler yok yani şunun gibi olacak:

ping -t 192.168.50.1 gibi.

Comnet'in portu ayrı idi Millenicom'un portu ayrı. Portla alakalı değil bence bu durum, bulunduğum lokasyondaki dolabın yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı