Comnet vs NetSpeed

Netspeed'in her bölgede pop noktası var Comnet'in ise sadece İstanbul'a pop noktası var. Mesela siz Mersin'desiniz Netspeed'in Adana Pop noktasına bağlanırsınız. Bu nedenle daha stabil hizmet alırsınız.

Hocam pinginiz normal seviyede İstanbula. Mersin konumuna göre normal. Pinginiz daha da iyi olabilir hocam. Sanırım kötü bir routing mağdurusunuz. Yurt dışı pinginiz daha iyi olabilir çünkü. @nokaEXE
Netspeed'in her bölgede pop noktası var Comnet'in ise sadece İstanbul'a pop noktası var. Mesela siz Mersin'desiniz Netspeed'in Adana Pop noktasına bağlanırsınız. Bu nedenle daha stabil hizmet alırsınız.
Yurt içi sunuculu oyunlar zaten bir elimin parmağını geçmez. Zaten Comnet onlara da destek sağlıyor. Pek endişe edicek bir durum değil. Comnet yurt içi noktalarında TürkNet'i falan da kullanabiliyor. Yani diğer İSS'lerin noktalarını kullanıyor. Lol TR'ye TürkNet ile bağlanıyorum mesela. Yani büyük bir sorun oluşturmuyor. Lolde konumuma göre aynı pingi alıyorum.

Hocam pinginiz normal seviyede istanbula. Mersin konumuna göre normal. Pinginiz daha da iyi olabilir hocam. Sanırım kötü bir routing mağdurusunuz. Yurt dışı pinginiz daha iyi olabilir çünkü. @nokaEXE

Yurt içi sunuculu oyunlar zaten bir elimin parmağını geçmez. Zaten comnet onlara da destek sağlıyor. Pek endişe edecek bir durum değil. Comnet yurt içi noktalarında TurkNet'i falan da kullanabiliyor. Yani diğer ISS'lerin noktalarını kullanıyor. LoL TR'ye TurkNet ile bağlanıyorum mesela. Yani büyük bir sorun oluşturmuyor. LoL'de konumuma göre aynı pingi alıyorum.

00.30'daki pingim hocam. Sağ üste bakın böyle bir ping olamaz yani :)

Dosya Ekleri

• 20210131002732_1.jpg
    20210131002732_1.jpg
    156,1 KB · Görüntüleme: 133
Evet olmaması lazım. Bu arada ping sabit 200'lerde mi geziyor hocam?

Hafta içi akşam yoğun olan saatlerde 150-200 ping. Mesela hafta içi gece saat 1 gibi falan 65e iniyor. Ama bugün inmedi mesela hafta sonu çünkü yoğun kullanım ondan diye düşünüyorum. Yani yoğun saatlerde aldığım ping hep 150-200.

Hafta içi akşam yoğun olan saatlerde 150-200 ping. Mesela hafta içi gece saat 1 gibi falan 65e iniyor. Ama bugün inmedi mesela hafta sonu çünkü yoğun kullanım ondan diye düşünüyorum. Yani yoğun saatlerde aldığım ping hep 150-200.
Hocam siz İSS kaynaklı problem yaşıyorsunuz. Geçmiş olsun. Güzel bir İSS tercih etmenizi öneriyorum.

Hayırlısı olsun hocam. Bir deneyin beğenmezseniz çıkarsınız sayın hocam. İyi akşamlar dikerim. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam ilginiz için, hayırlı geceler.
Hayırlısı olsun hocam. Bir deneyin beğenmezseniz çıkarsınız sayın hocam. İyi akşamlar dikerim. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Hocam bir konuda yorumunuzu görmüştüm comnet hakkında. Memnun olmadığınızı düşündüm attığınız yorumla alakalı. Aynı görüşte misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı