Comnet vs NetSpeed

Evet tatsız bir olay yaşanmıştı hocam hatırlarım ki. Ama şu an şahsım adına memnunum. Son zamanlarda görüşen ve kullanan arkadaşlarda da sorun olmadı. Bende de bir sorun kalmadı biliyorsunuzdur ki artık 140 Mbps'ye varan indirme hızı alıyorum. Bence siz çok talihsiz bir insansınız hocam. Size de en kabası kötüsü gelmişti. Sonrasında bu sizin yaşadığınız olaydan sonra ben destek ekibiyle konuşmak durumunda kalmıştım. Download hakkında - o zamanlar TT altyapısal limitlemesine maruz kalmıştım -. Bana nazikçe "Beyefendi biz kısıtlama yapmıyoruz TT altyapısıyla alakalı olabilir" demişlerdi ama ben pek inanmamıştım sonrasında TT'nin ciddi ciddi limitleme yaptığını farketmiştim. Hocam siz gerçekten çok şanssız bir insansınız. Allah sizi mutlu etsin. Bu arada hocam ben bir şeyi merak ettim. Sonrasında aklıma geldi. Sizin hatta satürasyon problemi olabilir mi?
İlk olarak bence bir port değişikliği talep edin. Yanlış hatırlamıyorsam zaten iç tesisat yeniydi. Hatta bizzat siz çekmiştiniz. Port ve saha dolabıyla ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz bana göre. Comnet'deki hız değişkenliği bence taktıkları port ile alakalıydı.
@nokaEXE hocam siz Asus modem kullanmıyor muydunuz?
O siyah ekrana ipconfig yazın.
Gelen ekranda Default Gateaway'de yazan sayı dizisini not alın veya aklınızda tutun. O sayı dizisini şu şekilde yazın.

ping -t [Default Gateaway]

Parantezler yok yani şunun gibi olacak:

ping -t 192.168.50.1 gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 69
Comnet'in portu ayrı idi Millenicom'un portu ayrı. Portla alakalı değil bence bu durum, bulunduğum lokasyondaki dolabın yetersiz kaldığını düşünüyorum.
Zaten DSLAM uygulamak durumunda kalan dolabın hali ortada. İnşallah her şey dilediğiniz gibi olur. O dolap hakkında bir dilekçe verip belki iyileştirmeler yapmanız mümkün olabilir mi? DSLAM'dan rahatsız olduğunuzu ve dolabın yetersiz geldiği ile ilgili bir dilekçe bence güzel olabilir. İl bölge müdürlüğüne gidip nazikçe talep ederseniz sizi kırmazlar en azından gayret gösterirler diye düşünüyorum.
@nokaEXE kablo sorunsuz. Modem ile Bilgisayar arasındaki bağlantı sorunsuz. Altyapısal bir problem mevcut ortada. Ama direk problemin ne olduğunu görmek imkansız. Bu arada nerede yaşıyorsunuz?

Zaten DSLAM uygulamak durumunda kalan dolabın hali ortada. İnşallah her şey dilediğiniz gibi olur. O dolap hakkında bir dilekçe verip belki iyileştirmeler yapmanız mümkün olabilir mi? DSLAM'dan rahatsız olduğunuzu ve dolabın yetersiz geldiği ile ilgili bir dilekçe bence güzel olabilir. İl bölge müdürlüğüne gidip nazikçe talep ederseniz sizi kırmazlar en azından gayret gösterirler diye düşünüyorum.

Hiç bulaşmaya değmez hizmetleri batsın. Zaten taşınacağım, mutlaka fiber altyapısı olan bir bölge bulacağım. Çilesini ben çekip düzelttireyim sonra Sefasını mahalledekiler sürsün? Var mı öyle dünya...

Zaten dslam uygulamak durumunda kalan dolabın hali ortada. İnşallah her şey dilediğiniz gibi olur. O dolap hakkında bir dilekçe verip belki iyileştirmeler yapmanız mümkün olabilir mi? Dslam'dan rahatsız olduğunuzu ve dolabın yetersiz geldiği ile ilgili bir dilekçe bence güzel olabilir. İl bölge müdürlüğüne gidip nazikçe talep ederseniz sizi kırmazlar en azından gayret gösterirler diye düşünüyorum.
@nokaEXE kablo sorunsuz. Modem ile bilgisayar arasındaki bağlantı sorunsuz. Altyapısal bir problem mevcut ortada. Ama direk problemin ne olduğunu görmek imkansız. Bu arada nerede yaşıyorsunuz?

Mersin'de yaşamaktayım hocam.

Hiç bulaşmaya değmez hizmetleri batsın. Zaten taşınacağım, mutlaka fiber altyapısı olan bir bölge bulacağım. Çilesini ben çekip düzelttireyim sonra Sefasını mahalledekiler sürsün? Var mı öyle dünya...
Haklısınız :).
Hocam madem taşınıp fibere gidiyorsunuz öyleyse siz fibere geçince bunu kutlamalıyız bence 😊. Hemde böyle limitlemesiz 140 Mbps falan alırsanız bir de keyfinden yenmez. Ketçap Mayonez? :)

Kesintinin altyapınla alakalı olmadığına eminsin galiba DSL istatiklerin normal miydi? Evet fiyat artışına rağmen 94 TL'ye 75 Mbps internet alıyorum müşteri hizmetleri dahil. TurkNet eskiden ucuzken müşteri hizmetlerini fiyat düşürmek için koymuyoruz diye ünlendi. Ancak gel gelelim ki sesli bilgili (TurkNet'te bilgili birini bulmak ölümdür 2.5 yıl kullandım ayrı ayrı adreslerde) bir müşteri hizmeti dahil hizmet alıyorsun tercih meselesi herhangi bir altyapı sıkıntısında uğraşmak isteyen olursa geçebilir tabii ki ama ben önermiyorum müşteri odaklı asla çalışmıyorlar.

Hocam Haberleşme mühendisiyim. Altyapıyla ilgili olsa zaten çözerdim merak etmeyin. Ayrıca müşteri hizmetlerine katılmıyorum çünkü arıza olunca NetSpeed de Türk Telekom ekiperini gönderiyor türk.net te. İkisine bakanda aynı kişi yani. Ayrıca ben 95 TL'ye Türk.net te 100 Mbps kullanıyorum sen 75 Mbps.

Ayrıca türk.net IPv6 testlerine başladı ve teste bende alındım size cng verilirken ben IPv6 IP alıyorum. IPv4'te NetSpeed cng verirken, türk.net normal IPv4 veriyor bana. Ben bana göre en avantajlı ve en hızlısını kullanıyorum.

Not: NetSpeed kullanırken her gece genel kesinti yaşanıyordu Karadeniz ve bazı bölgelerde 1 saat çağrı merkezine ulaşmak için bekledim açan olmadı 1 gece değil 1 ay boyunca her gece. Birdaha NetSpeed derlerse uzak dururum.

Yeni konular

Geri
Yukarı