Comodo IS yüksek CPU ve disk kullanımı

Advisor20

Hectopat
Kolay gelsin herkese. Sorunum başlıkta belirttiğim gibi, her gün belirli aralıklarla Comodo’nun CPU ve disk kullanımı çok yükseliyor disk %96 lar da seyrediyor.
@THE_MILLER
Hocam neden böyle oluyor tavsiyen nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradaki ayarı etkinleştirin.
1528117974122.png

Tam tarama tamamlamadıysanız onu tamamlayın. Aynı şekilde Değerlendirme taramasını da tamamlayın.

Ayrıca daha önceden başka güvenlik yazılımları kurup kaldırdıysanız da buna neden olabilir. Kendi kaldırma araçları ile onları temizleyin.

Yine durum aynı ise yapılandırmadan Internet Security'i etkinleştirin.

Son durumu belirtin.

Buradaki ayarı etkinleştirin.
Eki Görüntüle 303796

Tam tarama tamamlamadıysanız onu tamamlayın. Aynı şekilde Değerlendirme taramasını da tamamlayın.

Ayrıca daha önceden başka güvenlik yazılımları kurup kaldırdıysanız da buna neden olabilir. Kendi kaldırma araçları ile onları temizleyin.

Yine durum aynı ise yapılandırmadan Internet Security'i etkinleştirin.

Son durumu belirtin.
Tarama sonucu zararlı bulunmadı belirttiğiniz ayarları da yaptım şimdilik sorun yok teşekkürler, bir de DNS hakkında bilgi verebilir misiniz ? Değiştirmem güvenlik açısından faydalı mı olur zararlı mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Taramayı zararlıyı bulsun diye demedim. Aynı dosyayı arkaplanda tekrardan taramasın diye.

Comodo DNS en güvenilir DNS'lerden birisidir. Aynı şekilde Norton DNS de bu konuda başarılıdır. İhtiyacınız var ise kullanın. Comodo Dragon yüklü ise de içerisinde Comodo DNS bulundurmakta. Ayrıca atamanıza gerek yok, tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz.

Taramayı zararlıyı bulsun diye demedim. Aynı dosyayı arkaplanda tekrardan taramasın diye.

Comodo DNS en güvenilir DNS'lerden birisidir. Aynı şekilde Norton DNS de bu konuda başarılıdır. İhtiyacınız var ise kullanın. Comodo Dragon yüklü ise de içerisinde Comodo DNS bulundurmakta. Ayrıca atamanıza gerek yok, tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz.
Affınıza sığınıyorum cevabınızı tam anlayamadım. Genel olarak DNS değiştirmek gerekir mi, güvenlik açısından sorun teşkil eder mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı