Cooler Maste Fan stabil dönmüyor

spawnsas

Hectopat
Cooler Master'ın bir fanına sahibim. 2017 yılında topladığım bilgisayarda sıfır almıştım. Daha önce bir tarihte fanı ve kasayı temizlemiştim. 1 hafta önce fan adeta bağırmaya başladığı için kasayı açtım ve fanın olduğu bölümün vidalarını söktüm, fan içi ve arka taraftaki kısmı temizledim. Hala fanın üzerinde pislikten dolayı tozlar yapışmış vaziyette ve eskisine göre daha iyi konumda. Temizlikten sonra fan sesi yok olmuş gibiydi son 2 güne kadar. Eskisi gibi bağırmasa da fan arızalı çalışıyor.

Tespit ettiğim sıkıntıları videoya çektim.

- 1. videoda fan gerek açılışta olsun gerek ara ara böyle duruyor ve çalışıyor.
- 2. videoda dönen kısımdaki aksandaki vidada sanki çıkık var gibi gıcırtı sesi geliyor.

Bir video daha çekecektim de denk gelmedi, onda da hafif sürtüyor gibi düşünüyorum.

Bu fanın böyle çalışmasının sebebi nedir? Elektriksel bir sıkıntı olabilir mi veya fanın ömrü bitmiş olabilir mi? Temizlik kısmında ne yapmam gerekli? Biraz yabancı olduğum için sizlere sormak istedim.

Ara ara ilk aldığım gibi çalışıyor ama genel sıkıntılar bu şekilde. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürtünmeden fan göbeği aşınmıştır göbeği sökülen modellerdense yağlayınız değil ise maalesef fan çöp.

Yeni konular

Geri
Yukarı