Çözüldü Cooler Master Elite V3 600W PSU "tırrr" sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pc manyagi 2000

Picopat
Arkadaşlar PSU'nun altına telefonu koyup ses kaydettim ve dinlediğimde hafif bir tırrr sesi çektiğini fark ettim. Bu ses sadece ses kaydedicisinde duyuluyor, sizce normal mi?
PSU: Cooler Master Elite V3 600W.

Çözüm
Arkadaşlar PSU'nun altına telefonu koyup ses kaydettim ve dinlediğimde hafif bir tırrr sesi çektiğini fark ettim. Bu ses sadece ses kaydedicisinde duyuluyor, sizce normal mi?

Güç dengelemekle görevli bileşenlerin sesi olup normal bir sesdir tüm PSU'larda mevcuttur.

Normal kulak ile 60 cm mesafeden duymadığınız sürece sorun yoktur.
Bir sonraki aşama "gözlerimle göremediğim kumandadan çıkan kızıl ötesi ışını telefonumun kamerası görüyor, sizce gözlerim bozuk mu?" olurdu heralde. Güç kaynağının altına telefon koyup ses kaydetme fikri 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi şahsen. Kullandığın güç kaynağı vasat altı olmakla birlikte telefonunun duyduğu ses normaldir.

Artı -4 Eksi

Güç dengelemekle görevli bileşenlerin sesi olup normal bir sesdir tüm PSU'larda mevcuttur.

Normal kulak ile 60 cm mesafeden duymadığınız sürece sorun yoktur.

Çözüm
Bu V3 modeli, vasat falan değil, yanlış bilgilendirme yapmayın.
Bu modelden daha iyi en az 30 tane cooler master güç kaynağı yazabiliyorsan eğer ki yazabilirsin, vasat altıdır. Vasat altı demem sorunlu olması veya patlayacak olması değildir, cooler masterın en giriş seviyesi modelleridir elite serisi ve buna göre vasat altıdır. Burda bir yanlışlık göremiyorum.

Artı -3 Eksi
Bu modelden daha iyi en az 30 tane Cooler Master güç kaynağı yazabiliyorsan eğer ki yazabilirsin, vasat altıdır. Vasat altı demem sorunlu olması veya patlayacak olması değildir, Cooler Master'ın en giriş seviyesi modelleridir Elite serisi ve buna göre vasat altıdır. Burada bir yanlışlık göremiyorum.

Bu modelden daha iyisi yok demedim, vasat değil dedim.
Giriş seviyesi için güzel bir güç kaynağıdır.

"Vasat altı" lafı Gamepower, Power Boost ve Frisby PSU'lara deniyor.

Boş verin, güç kaynağından zerre anlamayanlar gelip burada cahilce yazıyor.
Evet kardeşim ben çok cahilim kusura bakma o yüzden cooler masterın eite serisinden daha kaliteli tonla psu serisi var. Açıklamamı üstte yaptım isteyen anladığı gibi anlasın sorun yok.
Bu modelden daha iyisi yok demedim, vasat değil dedim.
Giriş seviyesi için güzel bir güç kaynağıdır.

"Vasat altı" lafı Gamepower, Power Boost ve Frisby PSU'lara deniyor.
Alakası yok. Cooler Master markası için vasat altı bir güç kaynağıdır. Nokta. Giriş seviyesi diyorsun kendi ağzınla da daha ne istiyorsun. Giriş seviyesi bir psu'nun ortalama olmasını mı?

Artı -2 Eksi

Geri
Yukarı