Cooler Master Masterbox Lite 5 500W vs 600W

Kasanın fiyatı düşse alınır fakat yüksek şu an için. PSU güncel ve düşük seviye bir PSU. High Power gibi markalar ile aynı. LED'e para veriyorsun sadece. Bir Evga 500B ile aralarında fark devasa.

@CanBomonti O zaman o ses PSU'dan değil. PSU döndükçe titreşiyor, titreştikçe ses yapıyor olabilir. Ben de güç kaynağı çok sesli sandım. Ses pek rahatsız etmiyor dedim, videolardan da pek sesli olmadığını düşünüyorum. Tabii kullanmadım sizin gibi ama. Emin olun sesi pek takmıyorum. Şimdiki PC'mde bile rahatsız olmuyorum.

Kalitesiz demenizin başka bir nedeni var mı?
@astigmat13 Evga 500B eski bir PSU.

Kasayı dolayısıyla PSU’yu bende kullanıyorum. Acaba kaliteli olarak gördüğünüz PSUların 12 - 5 - 3 V çıkışlarını ölçme imkanınız varsa karşılaştıralım. Onun haricinde ise PSU kalitesi fandan ve güç tasarrufundan belli olur. Yani gerçekten bu PSU kalite ve kalitesiz karşılaştırmak elde veri olmadan zor. Ayrıca kasada ses PSUdan gelmiyor. Kasa modüler olduğu için PSUyu ayıran kısım üzerinde bulunan HDD havalandırma kısmından geliyor. Ekran kartı tutacağı veya balda çıta ile biraz gerdirdiğinizde o ses ortadan kalıyor. Geriye kalan tek ses Cooler Master’ın sıvı soğutmasının radyatörüne değen hava sesi. Ben dB ölçümünde 45db gördüm. Oda da hiçbir sistem çalışmazken 22dB kaydettim.

Kasayı dolayısıyla PSU’yu bende kullanıyorum. Acaba kaliteli olarak gördüğünüz PSUların 12 - 5 - 3 V çıkışlarını ölçme imkanınız varsa karşılaştıralım. Onun haricinde ise PSU kalitesi fandan ve güç tasarrufundan belli olur. Yani gerçekten bu PSU kalite ve kalitesiz karşılaştırmak elde veri olmadan zor. Ayrıca kasada ses PSUdan gelmiyor. Kasa modüler olduğu için PSUyu ayıran kısım üzerinde bulunan HDD havalandırma kısmından geliyor. Ekran kartı tutacağı veya balda çıta ile biraz gerdirdiğinizde o ses ortadan kalıyor. Geriye kalan tek ses Cooler Master’ın sıvı soğutmasının radyatörüne değen hava sesi. Ben dB ölçümünde 45db gördüm. Oda da hiçbir sistem çalışmazken 22dB kaydettim.
Arkadaş mouse padi altına koyunca ses kesildi dediğinde anlamıştım PSU'dan ses gelmediğini. Teşekkürler yorumunuz için. Bu kasayı düşünüyorum. Çünkü bu fiyata bu gibi bir ikili bulmak zor. Elbette bazı şeylerden kısmak zorundalar.

Arkadaş mouse padi altına koyunca ses kesildi dediğinde anlamıştım PSU'dan ses gelmediğini. Teşekkürler yorumunuz için. Bu kasayı düşünüyorum. Çünkü bu fiyata bu gibi bir ikili bulmak zor. Elbette bazı şeylerden kısmak zorundalar.

Olabilir dediğim gibi uzman değilim ve benimkinden daha mantıklı yorum geldiği sürece saygı duyar ve katılıp katılmadığımı belirtirim. O kadar ince detaya girmedim ve benim gibi konu açanların hepsi ses PSU’dan geliyor deyince bende öyle düşündüm doğal olarak. Kasa zaten güzel bunu daha önce de belirttim için rahat ettiyse al ve güle güle kullan kardeşim.

Kasa yandan bakış bir de içten bir tane çok güzel olur, teşekkürler zahmet veriyorum ama.

IMG_1910.JPG

IMG_1911.JPG
IMG_1918.JPG
IMG_1916.JPG

Bantları kabloları dikkate alma kablolama benim eserim olduğundan facia olabilir. :D çekebildiğim kadar çekmeye çalıştım umarım yardımcı olur .
IMG_1908.JPG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı