Cooler Master Masterbox Lite 5 Kasaya Üst Fan Yuvası

Graphic Designer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Cooler Master MasterBox Lite 5 kasanın bildiğiniz üzere üst bölümünde fan yuvası bulunmamakta. Kendim ölçüleri uygun bir şekilde yapsam verim alabilir miyim? Fikriniz nedir?

Çözüm
Çok saçma bence kasanın orjinalliğini bozacan bakalım güzel duracak mı ve verimli olacak mı ? Alırken neden istediğin tarz almadın ki sonradan uğraşacan. Düzgün kesebilecen mi toz filtresi olmadığı için ordan pc ye hep toz girecek ses yapacak oralar keskin kalıp elini flanda kesebilir hiç gerek yok bence. Zaten fan adeti yeterli.
Neden saçma olsun? Dediği şey cok zor yapılacak bir şey değil. PC Modifikasyonlar var. Adam o kasayı aldıysa şekli şemali hoşuna gitti diye aldı. Dediği yapılır titreşimi engellemek icin silikonlu vidalar kullanır. Kesim için kendinin yapmasına gerek yok bunu yapan yerler var ölçüleri vermesi yeterli. Toz konusu aralarındaki en basit konu. Aklında yapmak varsa yöntemi çok. Azarlar gibi konuşmanın gereği yok.
Çok saçma bence kasanın orjinalliğini bozacan bakalım güzel duracak mı ve verimli olacak mı ? Alırken neden istediğin tarz almadın ki sonradan uğraşacan. Düzgün kesebilecen mi toz filtresi olmadığı için ordan pc ye hep toz girecek ses yapacak oralar keskin kalıp elini flanda kesebilir hiç gerek yok bence. Zaten fan adeti yeterli.

Neden saçma olsun? Dediği şey cok zor yapılacak bir şey değil. PC Modifikasyonlar var. Adam o kasayı aldıysa şekli şemali hoşuna gitti diye aldı. Dediği yapılır titreşimi engellemek icin silikonlu vidalar kullanır. Kesim için kendinin yapmasına gerek yok bunu yapan yerler var ölçüleri vermesi yeterli. Toz konusu aralarındaki en basit konu. Aklında yapmak varsa yöntemi çok. Azarlar gibi konuşmanın gereği yok.

Çözüm
Hocam kasa şu anki hali bu sıvı soğutmayı arkaya takmak istemiyorum öndede çok kaba durur. ya kasayı satacağım ki satmak zor olur bildiğiniz üzere. Aklıma gelen en iyi yöntem bu.

Çalışma Yüzeyi 1.jpg

Eğer sıvı soğutma almadıysan dostum ben sana custom sıvı soğutma tavsiye ederim öndeki 3 fanın arkasına 360lık radyatör sığdırabilirsin ve çok hoş da durur aliexpressden 1000 tl maliyeti olur barrow marka toplayabilirsin sitede işin üstadı çok arkadaş var. Üstelik radyatörün bakır olur hazır soğutma sistemlerinde radyatör alüminyum. Bakırın ısıyı iletme katsayısı 0,240 lardayken alüminyumun 0,1 - 0,09 gibi bir şeydi sanırım. Daha kaliteli olsun dersen EK-KIT HT360 – EK Webshop linkteki ürün de 1500 TL maliyetle alınabilir.
Benim kasada mastercase lite 5 ve ben aldığım uyduruk sıvı soğutma sistemini (ilerde custom yapacağım) resimdeki gibi yerleştirdim. Ryzen 7 1700 işlemciyi 3.87 ghz e overclock yaptım. Aslında 3.92 ghz ve 3.94 ghz de de sistem kararlı sayılırdı ama en ideal bu hızdı. Hatta 4.05 de rahatlıkla internette dolanıyordum ama oyun vs de donma yapıyordu. Sistem stabil ve sessiz çalışıyor olmadı böyle de yapabilirsin
VK-2.jpg
VK-3.jpg
VK-4.jpg
VK-3.jpg
VK-2.jpg
VK-1.jpg
VK-1.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı