Cooler Master MB511 RGB bağlantıları ve fan önerisi

Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Herkese selam! Bir konuda desteğinize ve tecrübenize ihtiyacım vardı. Yardımcı olmanız dileklerimle. Coller Master MB511 RGB kasam ve Gigabyte B450M S2H anakartım var. Geçen Dark Freezer X126 RGB kule tipi soğutucu aldım. Şu an kasamda bulunan ön 3 RGB fanım reset tuşuma bağlı ve anakarta bağlamadan kullanıyorum ve memnunum. Şimdi kasama CPU'nun üstünde bulunan 2 fan yuvasına 2 RGB fan daha alacağım ama öncelik olarak istiyorum ki alacağım o 2 fan MB511 kasamın önündeki 3 RGB fanımla aynı olsun ve RGB'leri aynı şekilde çalışsın atıyorum reset tusuna bir aparat daha alarak baglayabılıyım. Böylelikle kasamdaki 5 RGB fan reset tusuna baglı olup renklerını aynı anda kontrol etmek isriyorum ve Dark X126 RGB kablosunuda anakarta takıp kontrol etmıs olurum diye düşünüyorum.
İlk sorum MB511 kasamın önündeki 3 RGB fandan 2 tane daha bulabilir miyim ki aradım bulamadım?
İkinci sorum hadi diyelim buldum bir aparatla şu an 3 RGB fanım reset tusuna baglıyken 5 RGB fanı reset tusuna baglaya bılır mıyım?

2 Sorumdan 1'i dahi mümkün değil ise 2. bir ihtimal olarak şöyle bir şey düşündüm:

Dark X126 RGB fanın aynısından veya benzerinden 2 tane daha satın alıp en azından kule tipi sogutucumla CPU ustündeki 2 fan yuvasının RGB yanan renklerinin aynı olmasını istiyorum. Kule tipi soğutucumla yeni alacağım 2 fanın aynı renklerde yanmasını istiyorum. Bu bir aparatla veya anakartıma 3 RGB kabloyu baglayıp kontrol etmek ıstıyorum. Böylelikle kasa önündeki 3 RGB'yi ayrı kontrol edip (şu an reset tusuyla kontrol ediyorum) kule tipi sogutucumla alacagım 2RGB fanı ayrı kontrol etmek istiyorum.

2 Ihtimalden hangisi mümkün olabilir ve ne satın almak gerekir anlaşılır olsun diye uzun uzun yazdım yardımcı olmanız dileklerim. Şimdiden çok teşekkürler ...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı