Cooler Master ML240 sıvı soğutma kasama sığmıyor

utkuakaevren

Decapat
Herkese merhabalar.

Yeni satın aldığım sıvı soğutma sistemini Dark raiden marka kasama ne üstten ne de önden yükseklik sebebi ile sığdıramadım. ASUS B350M-K anakart var ve sıvı soğutma fanları bellekleri kapatıyor.

Var mı bir çözümü olan ya da kasa önerebilecek birisi?

Yeni bilgisayar kasası kesin çözüm. Ancak ben uğraşı severim, demirciye git modifiye yaptır. Şimdiden kafanda taslak çiz.

Bence modifiye ile uğraşmaya değmez. Onun yerine yeni kasa almak veya soğutucuyu iade edip ML120 modelini almak daha iyi olur. Keşke alırken kasanı boyutlarını vs. kontrol etseydin.

Bence modifiye ile uğraşmaya değmez. Onun yerine yeni kasa almak veya soğutucuyu iade edip ML120 modelini almak daha iyi olur. Keşke alırken kasanı boyutlarını vs. kontrol etseydin.
Peki sizce Cooler Master MasterCase Pro3 USB3.0 x 2 MiniTower MATX Modüler Kasa | ITOPYA bu kasa işimi görür mü ya da sizin önerebileceğiniz daha uygun kasalar var mı ? Işıklı olup olmaması önemli değil işimi görsün yeter.
Yeni bilgisayar kasası kesin çözüm. Ancak ben uğraşı severim, demirciye git modifiye yaptır. Şimdiden kafanda taslak çiz.
Modifiye için hiç vaktim yok iş yoğunluğundan ötürü, kasa öneriniz var ise değerlendiririm.

Peki sizce Cooler Master MasterCase Pro3 USB3.0 x 2 MiniTower MATX Modüler Kasa | ITOPYA bu kasa işimi görür mü ya da sizin önerebileceğiniz daha uygun kasalar var mı ? Işıklı olup olmaması önemli değil işimi görsün yeter.

Modifiye için hiç vaktim yok iş yoğunluğundan ötürü, kasa öneriniz var ise değerlendiririm.
Evet üst tarafa takılabiliyor. Gayet iyi bir model, çoğu parçası çıkarıp takılabiliyor. İstediğiniz gibi modifiye de edebilirsiniz. Bütçenizi belirtirseniz başka alternatif sunabilirim.

Evet üst tarafa takılabiliyor. Gayet iyi bir model, çoğu parçası çıkarıp takılabiliyor. İstediğiniz gibi modifiye de edebilirsiniz. Bütçenize uygunsa alabilirsiniz
Ya aslında bütçede sıkıntım yok, işimi görecek daha uygun bir kasa bulursam onu tercih ederim. İlla üste değil ön panele de taksam olur benim için. Herhangi bir mid tower kasa alsam da işimi görür mü ? GAMEBOOSTER GB-G3605B RGB USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA örneğin.

Gamebooster, Gamepower gibi Çin işi, kalitesiz markalara yönelmeyin. En iyi tercih CM MasterCase Pro 3 olacaktır. Ancak anakartınızın Micro ATX olması gerekli.

Aynı kasayı kullanıyorum. Kasa modüler yapıda bütün soğutucuları takabilirsiniz. Mükemmel kasa gerçekten. (CM Mastercase 3 Pro için konuşuyorum.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı