Cooler Master ML240L Yüksek Fan Sesi Sorunu

ozturkfaruk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Cooler Master ML240L sıvı soğutma kullanıyorum. Fanlardan biri çok ses çıkarıyordu BIOS'tan biraz kurcaladım ve bilgisayarı bozdum sanırım. Şu an aşırı sesli çalışıyor. Yanlışıkla da overclock mu yaptım ne yaptım bilmiyorum CPU MHz'si de arttı. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Screenshot_2.jpgScreenshot_3.jpgScreenshot_4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girin, F5 ile varsayılan ayarlara dönün, F10 ile varsayılan ayarları kaydedin. PC yeniden başlayacak. PC yeniden başlarken gene BIOS'a girin, F6 yapın eğer BIOS destekliyorsa fan profilleri açılacak. CPU ve diğer fanlar da takılıysa onları "silent" yapın. F10 ile kaydedin.

Anakart kontrol yazılımını kurarsanız fanları masaüstünden de kontrol edebilirsiniz. Anakarta ait üretici sayfasına girilecek, anakarta ait kontrol programı indirilecek, fanlar bu programla ayarlanarak sorun çözülecek. Sıvı soğutma kullanıyorsanız ve OC yapmıyorsanız: fan hızlarını çok yavaş ayarlayın. Gereksiz kafa ütüler...

Fan vidalarını kontrol ettin mi? Normal bir ses değil yani o. Fan motorlarında bile sorun olabilir yani.

Evet, yukarıda zaten resmini paylaşmışsınız. Şimdi görüyorum.
Eğer Windows açılırken, fan sesinde iyileşme varsa. Açıldıktan sonra fanlar kafa ütülüyorsa. Program BIOS fan ayarlarının saçmalamasına neden oluyordur.

Son düzenleme:
Sol fandan geliyor o ses. Onu çıkarıp denedim ses kesildi. Az kaldı çıldıracağım.
@Cooler Master Türkiye
aynı sorun bendede var sol fan çalıştırdıgımda fan sesi bi değişik geliyor ugultulu kasa Cosmos C700P var içinde zaten fan mevcut çok ama sadece o ML240R nin Sol fanda bi sıkıntılı ses geliyo video atıcam akşam @ozturkfaruk sen çözdün mü sorunu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı