Core 2 Duo E4500 sisteme Windows 10 kurulur mu?

HasanCilesiz

Decapat
Sistem Özelliklerim:
Windows 7 32 bit
AMD Radeon 5570
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz
RAM: 2 GB
64 Bit desteği: Var

Anakartımın bir RAM yuvasını seneler önce yakmıştım ve eski bir sistem olduğu için anakartım DDR2, bu devirde 2GB'den fazla RAM bulamayacağım için RAM takviyesi yapamıyorum.

Bu bilgisayarı 64 bit yaparsam sıkıntı yaşar mıyım? Yaşamazsam Windows 10 64 Bit olur mu? Yaşarsam sadece Windows 10 yapsam olur mu?

Demek istediğim, bilgisayarımın performansını yükseltmem için Windows 10 veya 64 bit veya ikisi beraber yapacağım yükseltmelerde yararlı olur mu?

Son düzenleme:
windows 7'de en az sıkıntıyı yaşıcaksam 8.1'e geçmeye gerek yok. Merak ettiğim 64 bite geçersem şimdiki pc performansının altına iner mi? oyunlarda çökme veya kasma olur mu?64 bit Rami daha fazla kullanır mı?

Sistem Özelliklerim:
AMD Radeon 5570
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz
RAM: 2 GB
64 Bit desteği: Var

Anakartımın bir RAM yuvasını seneler önce yakmıştım ve eski bir sistem olduğu için anakartım DDR2, bu devirde 2GB'den fazla RAM bulamayacağım için RAM takviyesi yapamıyorum.

Bu bilgisayarı 64 bit yaparsam sıkıntı yaşar mıyım? Yaşamazsam Windows 10 64 Bit olur mu? Yaşarsam sadece Windows 10 yapsam olur mu? Ya da aşarsam Windows 10 64 bit olur mu? :)

Demek istediğim, bilgisayarımın performansını yükseltmem için Windows 10 veya 64 bit veya ikisi beraber yapacağım yükseltmelerde yararlı olur mu?
64bit kurarsan boşta 1,5gb civarını kullanır,32 bit kur dicemde artık çoğu program 64bit destekliyo, Windows 10 kurmak içinde bios update yapman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı