Core 2 Quad Nasıldır ?

Core 2 Quad ailesinde alınacak en düşük işlemci Q8400 alınmalı bunun altı sıkıntı çıkarabilir yeni oyunlarda.

Arkadaslar internette görmüştüm biosta 200 ile başlayan bir değer var onu arttırınca Ghz de artiyordu dogrumu ?

Doğru FSP hızı yanılmıyorsam. O değer çarpanla çarpılıp size saat hızınızı ayarlama imkanı verir. Yani eski sistemlerdeki OC.

Onuda siz deneyerek bulacaksınız :). Her işlemci aynı derece overclock edilemez. 5-10 fsb arttırarak gidin. Sistem açılmadığında BIOS pilini çıkarıp takın. En son stabil çalışan değerde bırakın. Birde stress testinede sokmayı unutmayın overclocktan sonra.

Arkadaslar internette görmüştüm biosta 200 ile başlayan bir değer var onu arttırınca Ghz de artiyordu dogrumu ?
Ben 235-e kadar arttırdım voltajsız ve 3.04 GHz-ya çıkardım. Ayrıca önemli bir konu var. İntel SpeedStep lanetini kapat. Yoksa bilgisayar işlemcinin 90%-ini kullanıcak ve geri kalanını kullanamayacak.

Ve oyunlarda darboğaz olucak kendimde oldu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı