Core 2 Quad Nasıldır ?

Berk Ovalı

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar belirttiğim gibi sistemim 775pin üzerine kurulu. Bu yüzden Core 2 Quad almak istiyorum. Şu an için yeni bir sistem toplayamam. Sizce hangi Q serisini kullanmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Q serisinde 9550 ve 9650 kullandım. Performans olarak gayet yeterliydiler benim için. Bulabilirsen tavsiye ederim. Bütçen uygunsa tabi.

Ben şu an Dual Core E5300 kullanıyorum. Örneğin Core 2 Quad Q8300'e geçsem bariz bir fark oluşur mu ?

Yaptığın işlemler nedir? Oyun mu oynuyorsun sadece?

Q8400 ikinci elde 100 TL civarı satılıyor. Fiyatına göre başarılı bir işlemci. Q9650 250 TL civarı satılıyor.

Ben de E5300 kullanıyorum. Overclock yaptım ve şimdilik işlerime yetiyor. Sana da tavsiye ederim.

Ben de E5300 kullanıyorum. Overclock yaptım ve şimdilik işlerime yetiyor. Sana da tavsiye ederim.
Evet seni hatırlıyorum. Acaba ne kadar bi overclock yaptın stok hızı 2.60GHz olması lazım. Bu arada değiştirmeyi düşünüyorum en azından 4 çekirdekli bir işlemci olsun.

Yaptığın işlemler nedir? Oyun mu oynuyorsun sadece?
Yani tabi oyun performansı için internette gezinirken veya youtube da bir problem yok zaten.

Evet seni hatırlıyorum. Acaba ne kadar bi overclock yaptın stok hızı 2.60GHz olması lazım. Bu arada değiştirmeyi düşünüyorum en azından 4 çekirdekli bir işlemci olsun.
3.1 GHz overclock yaptım. Benim anakartta voltaj arttırma yok o yüzden daha fazla yapamıyorum. Ama sende voltaj verme varsa daha fazla overclock yapabilirsin.

3.1 GHz overclock yaptım. Benim anakartta voltaj arttırma yok o yüzden daha fazla yapamıyorum. Ama sende voltaj verme varsa daha fazla overclock yapabilirsin.
Anakartım G31MXP OC yapabilirim fakat korkuyorum bir şey olur diye zaten eski sistem. :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı