Corona (COVİD-19) gizleniyor olabilir mi ?

Video kesinlik belirtiyor mu bilmiyorum diğer vakalar normal karantinaya alınmış ama şu tır şoförleri ile alakalı hiç bir haber görmedim eğer böyle bir şey var saklanıyorsa ki neden saklansın elbet ortaya çıkacaktır.
Eğer böyle bir haber doğru olsaydı çoktan muhalefet kanalları bunun haberini yapmış olacaktı. Hele ki Fatih Portakal'dan kaçmaz yani bu adam bir tek tarafsız yayın yapmaya çalışıyor ki bu kanallarda bile saklanıyorsa durum vahimdir.
Yok yani saklanma derken sosyal medya veya normal medya üzerinden saklanma diyorum mesela corona virüs tespit edilip birisinin açıklamasıyla "corona tespit edilmedi" demesini diyorum. Bu durumda istemeden de medya bizi yanıltmış olur. Fatih portakal'a lafım yok FOX iyi bir medya.

Zaten expert'te oynuyoruz daha nereye artıyor... :(
Dünyanın daha iyiye gitmesini beklemeyin hep daha kötüye gidecek zaten küresel ısınma, iklim değişikleri, artan nüfus, azalan kaynaklar vs. her şey daha da kötüye gidecek ki zaten küresel ısınma ile ilgili bir çok ülkenin katıldığı ve bu sıcaklık değişikliğini 2050'ye kadar 1.5 derecede tutmaya çalışacaklarını biliyoruz. Çünkü zaten geri dönüşü olmayan bir yoldayız.

Tabi bu yukarıda söylediklerim sadece küresel ısınmayla ilgili olan problemler dediğim gibi azalan kaynaklar savaşları beraberinde getiriyor ki orta doğu savaş halinde. Çin ile Amerika ekonomik olarak sürtüşme halindeydi ki Çin'de bu virüsten dolayı bayağı bir sıkıntı çekiyor.

Nüfus desen hızla yükseliyor önüne geçilemiyor büyük kentler hava kirliliği tavan durumda. Avustralya yangınının sebebi Hint okyanusu dipolünden kaynaklı ve hep yaşanan bir olayken Dünya'nın 0.5 ısınması ve orada ki bir derecelik bir artış bu kadar ağır bir senaryo yaşanmasına sebebiyet verdi ki aynı şekilde Afrika kıtasında da rekor yağışa sebep oldu.

Bunlar aklıma gelen şeyler gelmeyen pek çok şey var ki yazmakla bitmez anlayacağınız felaket tellallığı yapıyor gibi olmayayım ama Dünya geri dönülemez bir zamana girdi. İnsanların ülkelerin bir şekilde radikal kararlar alıp değişime uğraması gerekiyor kendi kendimizi bitirmek istemiyorsak...
Yok yani saklanma derken sosyal medya veya normal medya üzerinden saklanma diyorum mesela corona virüs tespit edilip birisinin açıklamasıyla "corona tespit edilmedi" demesini diyorum. Bu durumda istemeden de medya bizi yanıltmış olur. Fatih portakal'a lafım yok FOX iyi bir medya.
Vallahi inşallah öyle değildir inşallah saklanmıyordur ne kadar kötü bir durum olur değil mi hastasın hastaneye bile gitme gereği duymuyorsun iyileşirim toplarım diye bir iki güne bir bakıyorsun Coronavirüsü'ne yakalanmışsın. Allah korusun. :)

Gizlenme durumu olamaz. Öyle ya da böyle bir şekilde mutlaka duyulur. Bu iş öyle kapalı kapılar ardına saklanabilecek bir durum değil. Doktoru hemşiresi sağlık çalışanı mutlaka biri bir şekilde açık verir. Malum toplum olarak anlatmayı seven bir milletiz.

Gizlenme durumu olamaz. Öyle ya da böyle bir şekilde mutlaka duyulur. Bu iş öyle kapalı kapılar ardına saklanabilecek bir durum değil. Doktoru hemşiresi sağlık çalışanı mutlaka biri bir şekilde açık verir. Malum toplum olarak anlatmayı seven bir milletiz.
Evet bende öyle düşünüyorum.
Ekonomik kriz gizli mi sence :D eğer bunun böyle olduğunu düşünenler varsa yazık.
Galiba arkadaş gizlenmeye çalışılmasını bahsetti yoksa biliyoruz ki 1 $ = 6.16 TL

Evet bende öyle düşünüyorum.

Galiba arkadaş gizlenmeye çalışılmasını bahsetti yoksa biliyoruz ki 1 $ = 6.16 TL
Yok ya her şey aşikar bazı vatandaşlarımız artık ranttan mı kör falanlar mı ya da çok zenginler de kimseyi iplemeyen insanlar mı bilemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı