Corona ile grip arasındaki fark?

Hepinize teşekkür ederim şu an hiçbir şeyim yok.
Evet coronadan fazla korkmuyorum ama bağışıklık sistemim zayıf ve anne babayada bulaşabilir sonuçta.

Covid-19

Ateş
Yorgunluk
Kuru öksürük
Şiddetli solunum güçlüğü
Öksürük
Ağrı
Hapşırma olmaz
Burun akıntısı
Boğaz ağrısı
İshal

Grip

Ateş
Yorgunluk
Kuru öksürük
Solunum güçlüğü görülmez.
Bazı hastalarda öksürük görülür
Ağrı
Genellikle hapşırma olur
Burun akıntısı
Boğaz ağrısı
Nadiren ishal görülür

İyi forumlar arkadaşlar bende kronik astım var ilaç kullanıyorum durumum ne iyi ne kötü Allah'a şükür nefes alıyorum ama grip olunca az da olsa bir sıkışma oluyor sorum şu ben corona kapmış olsam anında ölürmüyüm yoksa,atlatırım da çok mu ciddi geçiririm ya da normal insanlar gibi mi çekerim hastalığı.

İyi forumlar arkadaşlar bende kronik astım var ilaç kullanıyorum durumum ne iyi ne kötü Allah'a şükür nefes alıyorum ama grip olunca az da olsa bir sıkışma oluyor sorum şu ben corona kapmış olsam anında ölür müyüm yoksa, atlatırım da çok mu ciddi geçiririm ya da normal insanlar gibi mi çekerim hastalığı.

Hocam kendini sıkıntıya sokma. Genç ve çocuklara fazla etki etmiyor. Bu hastalığa yakalananların çoğu nefes darlığı çekmiyor. Ben fransa da yaşıyorum. Etrafımda birkaç kişi oldu ama bildiğin sıradan grip gibi atlattı. Okadar korkulacak bir durum değil. Sen kendine dikkat et. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Hocam kendini sıkıntıya sokma. Genç ve çocuklara fazla etki etmiyor. Bu hastalığa yakalananların çoğu nefes darlığı çekmiyor. Ben fransa da yaşıyorum. Etrafımda birkaç kişi oldu ama bildiğin sıradan grip gibi atlattı. Okadar korkulacak bir durum değil. Sen kendine dikkat et. Allah yar ve yardımcımız olsun.
yanıtın için teşekkürler benim korkum astım var bende beni ne kadar etkileyeceğini merak ettim.

Yüksek ateş, kuru öksürük ve nefeste daralma oluyorsa şüphelenmek gerekir diyorlar. Ama kafam rahatlasın diyorsanız hekime başvurun. Geçmiş olsun.

@Bugs Bunny ölmezsin merak etme. Eğer bağışıklık sistemin söylediğin gibi zayıfsa en kötü senaryoda yoğun bakıma alırlar. Tabi ben doktor da değilim virolog falan da. Sadece verilere bakarak tahmin yürütüyorum. CDC'nin verilerine göre 0-19 yaş arasında ölüm görülmemişken 20-44 yaş grubunda ölüm oranı %0.15. Virüs kardeşimiz dedeleri sevmiyor.

@Bugs Bunny ölmezsin merak etme. Eğer bağışıklık sistemin söylediğin gibi zayıfsa en kötü senaryoda yoğun bakıma alırlar. Tabi ben doktor da değilim virolog falan da. Sadece verilere bakarak tahmin yürütüyorum. CDC'nin verilerine göre 0-19 yaş arasında ölüm görülmemişken 20-44 yaş grubunda ölüm oranı %0.15. Virüs kardeşimiz dedeleri sevmiyor.
Tamam teşekkürler Allah yar ve yardımcımız olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı