Corona virüsü filmlerdeki gibi yayılırsa ne yaparsınız?

Tamamda tek bir türden bahseden yokki yani sadece İnfluenza şukadar can alıyor demiyoruz söyleyen varsa ben kaçırdım sanırım ama ben DSO'nun verisini paylaşıp tüm griplerin toplamı bu sonucu yaratıyor, tek bir tür okadar 300 bin can alsa ozaman dünyadaki en önemsenen durum olurdu diyorum sadece bunuda arkadaş Grip bukadar abartılmıyor dediği için nedeninin yazdım.
İşte o DSO verileri de haber alıntılı, ben de diyorum ki link kaynak nerede ? Haber üzerinden konu mu konuşulur. Geçen ay 250-300 bin idi o rakam bir habere göre ve diyorum ki göstersin. Neredeymiş o DSO rakamları.

İşte o DSO verileri de haber alıntılı, ben de diyorum ki link kaynak nerede ? Haber üzerinden konu mu konuşulur. Geçen ay 250-300 bin idi o rakam bir habere göre ve diyorum ki göstersin. Neredeymiş o DSO rakamları.
Haber siteleri linkleri koyuyor kusura bakma ülkelerin Dış İşleri Bakanlıkları inandığı verilere inanmayan birinin denkgelebileceğini düşünmedim linki kopyalamadım ancak her yıl düzenli verileri paylaşıyorlar uluslar arası haber kanalları dahil gazete ve haber sitelerinde yayınlanıyor illaki denkgelmişsindir illa bu durum olmasına gerek yok farklı açıklamalarında denkgelmişsindir diye düşünüyorum.

Haber kaynaklarının linki burada buyur gezin, bak, oku yıllar boyu farklı uzmanların açıklamaları ve genel sekreteri Tedros A. Ghebreyesus'un açıklamalarıda var. Reuters, CNN İnternational vs. sağlam yerler dahil tüm haber mecraları küçük gazete köşelerinde her yıl farklı farklı açıklamalar bulunup sizin hiçbirine denkgelmemeniz ilginç, biraz araştırmacı olsak daha iyi olacakta neyse bakın ayağınıza getirdim kaynağı zahmet edip bi WHO nedir, nedeğildir diye bakacağınıza emoji atmakta güzel tırnak içinde söylüyorum bu alaycı tavrınızın yerine biraz daha bişiler okuyabiliriz bence...

Alaycı derken? Sizinle alay etmedim. O kadar da kusura bakmayacaksınız artık. Ne dediğimi anlamadınız çünkü. Fazla kişiselleştiriyorsunuz. O attığınız linkleri okursanız. Demek istediğimi anlayacaksınız. O yüzden link nerede dedim. Haberlerde söylenen sözüm ona kaynaklı haberlerle gerçek yayınlanan veriler rakamlar her zaman tutmuyor. Haber üzerinden konuşulmaz diye o yüzden dedim. Bunlar yerine herkes bilgisini paylaşsa zaten, dikkat edin burada cümleler şöyle başlar. Ben WHO raporunun şurasında okudum. Durum budur arkadaşlar gibi.
Biz ne yapıyoruz. CNN'ler gazeteler kupürler, hangisi gerçek hangisi yorum belli değil.
Sizinle asla alay etmedim haddim değil. Sizin tercihiniz. Ben içinde yaşadığımız dünyada ve zamanda post-truth çağında asla haber kaynaklarına güvenmeyip sağlama arayanlardanım. Bu kadar.

Sonuç olarak ne yapılırsa yapılsın tek çare nüfus kontrolü, bunu toplu katliamlar ile sağlıyamıyacağına göre doğal bir ölüm makinası yeni bir hastalık, virüsten daha güzel bir şey bulunabilir mi ? Şuana dek doğal süreçler olmuş olabilir ama bana göre eninde sonunda bu durumlu yüzleşeceğiz kontrollü, devletlet yoluyla belli tabakayı yok etmek için bir hastalık...
Dediğiniz olaya en büyük örnek kara veba verilebilir. Evet bazen kaynak açmak için bir şeylerin azalması gerekir.

Yahu, bu virüs saçmalıkları Dünya'yı galeyana getirmek için söylenen saçma şeyler. İnanan var mı yahu?
Aynen aynen 20 kişi şakadan öldü, şehir boşuna karantinaya alındı. Sokakta düşen insanlarda şaka yapıyor.

Yani gerçekten insan bu ülke insanına hayret ediyor, Avustralya'da yangın çıkıyor, develeri öldürdükleri için yangın çıkıyor diyor bu ülke insanı, Çin'de virüs çıkıyor, virüs çıkma nedenini Çin zulmüne bağlayanlar oluyor. Şimdi gelmiş diyor Çin'de böyle bir olay yok, halkı galeyana getirmek için bunu uyduruyorlar.

Ortadoğu coğrafyası neden bu kadar geri çokta düşünmeye gerek kalmıyor bu yorumları görünce.

Alaycı derken? Sizinle alay etmedim. O kadar da kusura bakmayacaksınız artık. Ne dediğimi anlamadınız çünkü. Fazla kişiselleştiriyorsunuz. O attığınız linkleri okursanız. Demek istediğimi anlayacaksınız. O yüzden link nerede dedim. Haberlerde söylenen sözüm ona kaynaklı haberlerle gerçek yayınlanan veriler rakamlar her zaman tutmuyor. Haber üzerinden konuşulmaz diye o yüzden dedim. Bunlar yerine herkes bilgisini paylaşsa zaten, dikkat edin burada cümleler şöyle başlar. Ben WHO raporunun şurasında okudum. Durum budur arkadaşlar gibi.
Biz ne yapıyoruz. CNN'ler gazeteler kupürler, hangisi gerçek hangisi yorum belli değil.
Sizinle asla alay etmedim haddim değil. Sizin tercihiniz. Ben içinde yaşadığımız dünyada ve zamanda post-truth çağında asla haber kaynaklarına güvenmeyip sağlama arayanlardanım. Bu kadar.
Doğru ancak bilgilerimizi konuşturabilmemiz için ister DSO ister Reuters ister CNN olsun biryerlerden bilgi almak zorundayız sonuçta vahiy yoluyla inmiyor bilgi. Ülkeler arası polemik ve ülkenin propagandaları hariç bu tarz gündemlerde ben insanları yanıltıcı bilgi verdiklerini düşünmüyorum özellikle kaynağı DSO'ya dayandırdıklarında. Kendi süzgecimizden geçirdiğimizde veriler çokta mantıksız değil ki hastalıkları virüsleri kontrol altına alabilmek için durumun iyi, kötü olup olmadığını anlamak için önceki yıllara bakmaları gerek ki durumun boyutu anlaşılsın. Bu tarz konularda kamuoyunu yanlış bilgilendirmek yapmak istiycekleri bir şey değil örneğin bir ülke açıklama yapsa durum iyi diye şüphe ederim ama tüm ülkelerden veri alabilme yetkisi bulunan bilim insanlarının oldığu bir örgütün çalışma haberi güven verici olur ki Ebola tarzı hastalıklara karşı aşı üreten bu örgüt böyle bir örgüt hem kendisi kamuoyuna yanlış bişlgi vermek istemez hem haber kanalları onların agzından çıkmayan bir haberi yapmak istemez ki bu tarz olaylarda kaynak olarak göstermiyorlar.

Geri
Yukarı