Coronavirüs aşı süreci

İstenirse 20 milyon aşı olsun yasak gün sırf dışarı çıkmış olmak için market market gezenler olduğu sürece bu durum düzelmez.
Ayrıca aşı korumuyor, ağır veya ölümcül geçmesini engelliyor. Yani herkes aşı olunca tak bitecek diye bir şey yok.
Grip olarak aramızda olacak zaten.

BionTech yapanlarda hiç yoktan ağrı ya da ateş görülebiliyor. 1 kaç günlüğüne.

Hocam bu bir veri. Amerika gibi aşı tedarik konusunda iyi olan ülkeler 2021 sonlarına doğru bizim gibi ülkeler 2022 ortalarında. Afrika ülkeleri en erken 2023 sonu.
Hocam hem Türkler yapmış belki ondan babam istemiştir belki.

Yenelim şu virüsü de hayırlısıyla.

Sinovac çok çok daha kaliteli ve doğru bir aşı bana göre. Aşı olacaksam kesinlikle Sinovac olur, işimi garantiye alırdım.
Neden hocam? Nereden biliyorsunuz? Merak ettim de.
BionTech doğru seçim hocam. Şimdiden geçmiş olsun.
Sağ olun hocam.

Tsubasa sana 1000 basar oğlum (!)

İstenirse 20 milyon aşı olsun yasak gün sırf dışarı çıkmış olmak için market market gezenler olduğu sürece bu durum düzelmez.
Ayrıca aşı korumuyor, ağır veya ölümcül geçmesini engelliyor. Yani herkes aşı olunca tak bitecek diye bir şey yok.
Evet hocam. İnsanlar üşütmüş gibi oluyor.
Bence bu gidişle toplu bağışıklık kazanacağız çünkü vaka sayısının 10 katını alın diyorlar. 50K'nın 10 katı 500K. Yani böyle giderse 80 milyon kişi 160 günde herkes virüsü geçirmiş olur. Ben böyle düşünüyorum.
Hocam eğer 10 katını alsaydık zaten herkes virüs olmuştu herhalde.
Grip olarak aramızda olacak zaten.
Herhalde.

Çünkü daha geleneksel bir yöntem ile yapılıyor. BionTech kullanacaklara zaten alerjik durumunun olmaması gerek. Sıkıntı çıkabilir.
Ben olsam Sinovac olurdum.
Yakın zamanda biteceği yok, insanlar gram umursamıyor çünkü.
Daha geçen bir adam elinde maskesini sallayarak geziyordu.

Çünkü daha geleneksel bir yöntem ile yapılıyor. BionTech kullanacaklara zaten alerjik durumunun olmaması gerek. Sıkıntı çıkabilir.

Daha geçen bir adam elinde maskesini sallayarak geziyordu.
Hocam geleneksel yöntem falan hocam geleneksel yöntemden kasıt nedir? Onların adaçayını biz aşı diye falan mı alıyoruz?

Biontech aşısı yaptıranlarda karın ağrıları, halsizlik, ateş çıkması gibi problemler genellikle oluyor. Sinovac aşısı ise daha iyi bu konuda. Ancak onda da yan etkiler görülebilir elbette. Aynı şekilde, Sinovac daha etkili diye biliyorum.

Merhaba dostlar. Bugün saat 21'de babam BioNTech aşısı olacak. Sinovac da olabilirdi ancak BioNTech'i tercih etti. Sizce doğru bir karar mı? Ayrıca bence herkese verilmeli aşı.

Bu coronavirüs biter mi sizce yakın zamanda? Ne olacak halimiz?

Sizce en iyi aşı hangisi? Son sorum da bu.

Dostum şu şekilde söylemek gerekirse aşılarla ilgili pek bir bilgim olmasa da koronavirüs pek bir yakın süreçte bitecek gibi değil sağlam kısıtlamalar gerek ve uzun süreli olması gerek yani kısacası Fransa gibi 3-4 haftalık sokağa çıkma yasakları gelmedikçe koronavirüs bitmez yakın zamanda ramazan ayı kısıtlamaları gelecek olsa da 1 ay sonra bitecektir çünkü ondan sonra turizm dönemi başlıyor ve turizm dönemi ekonomimiz için çok önemli ondan dolayısıyla kısıtlama gelmeyeceği için bu sene içinde bitmez diye düşünmekteyim.

Biontech aşısı yaptıranlarda karın ağrıları, halsizlik, ateş çıkması gibi problemler genellikle oluyor. Sinovac aşısı ise daha iyi bu konuda. Ancak onda da yan etkiler görülebilir elbette. Aynı şekilde, Sinovac daha etkili diye biliyorum.
Hocam şimdi herkes böyle söyleyince korktum şimdi. Ama bence yine iyi seçim. Sonuçta DSÖ gereksiz yere onay vermez.

Geri
Yukarı