Aşı bağışıklığı kazanma süreci

ResourN~

Hectopat
Selam dostlar. Ayın 10'u gibi otobüs ile yolculuk yapacağım ve daha aşı olmadım. Aşı randevusunu en yakın zamanda bugün yarın alıp, yaptırmayı düşünüyorum. Bu zamana kadar da BioNTech'in bazı yan etkilerine karşı olan endişelerimden dolayı yaptırmadım ama hastalık kapmaktan daha iyi bir seçenek gibi duruyor. Benim sorum ise ben önümüzdeki günlerde aşı olacağım fakat bağışıklık kazanma ve koruyuculuk süreci 14+ günden sonra kazanılıyor deniyor. Sizce otobüste vb. sıkıntı yaşanabilir mi, ne düşünüyorsunuz?

Selam dostlar. Ayın 10'u gibi otobüs ile yolculuk yapacağım ve daha aşı olmadım. Aşı randevusunu en yakın zamanda bugün yarın alıp, yaptırmayı düşünüyorum. Bu zamana kadar da BioNTech'in bazı yan etkilerine karşı olan endişelerimden dolayı yaptırmadım ama hastalık kapmaktan daha iyi bir seçenek gibi duruyor. Benim sorum ise ben önümüzdeki günlerde aşı olacağım fakat bağışıklık kazanma ve koruyuculuk süreci 14+ günden sonra kazanılıyor deniyor. Sizce otobüste vb. sıkıntı yaşanabilir mi, ne düşünüyorsunuz?
Daha birkaç gün önce Adana'dan Aksaray'a geldim. Yaşım 15-16. Kimliğimi valizde unutmuştum ve polis istedi. Ben "Bagajda kaldı" dedim. Hiçbir şey olmadı. Yasaklar kalktı hem.

Daha birkaç gün önce Adana'dan Aksaray'a geldim. Yaşım 15-16. Kimliğimi valizde unutmuştum ve polis istedi. Ben "Bagajda kaldı" dedim. Hiçbir şey olmadı. Yasaklar kalktı hem.

Benim sorum bu değildi fakat. Hastalık konusu problemini belirttim, zaten hiç hasta olmadığım için problem yaşamam o konuda.

Arkadaşım bağışıklık 2. aşıdan sonra kazanılıyor ki o bile tam oluşmamış oluyor. O yüzden 3. aşı tavsiye bile tavsiye edilmeye başlandı yeni mutasyonlar yüzünden. Aşı olman güzel bir şey ama aşı oldum diye yolculuğunda rahat davranma. Bende Biontech oldum penisiline alerjim olduğu için sağlık ocağında değide hastanede oldum ne olur olmaz diye ama hiç bir yan etki görmedim. Sık görülen aşı vurulan bölgedeki ağrı bile oluşmadı. Korkulacak bir şey yok aşıda.

Aşı olup olmama konusunda "özgür" olduğumuz için devlet tarafından bazı dayatmalarla karşı karşıya kalacağımız durumlar söz konusu olacak. Bu yüzden yaptırın gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı