İnsanların coronavirüs konusundaki rahatlığı

Şahsen ben çok rahatım. Dışarı çıkarken maske takmıyorum mesafeye uymuyorum. Çünkü corona virüsün o kadar korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hani derler ya "senin canın ne tatlıymış" işte korkanlara bende aynısını diyorum.
Senin ölüp ölmemen umurumuzda değil zaten :D Başkalarına bulaştırma ihtimalin var.

Şahsen ben çok rahatım. Dışarı çıkarken maske takmıyorum mesafeye uymuyorum. Çünkü corona virüsün o kadar korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hani derler ya "senin canın ne tatlıymış" işte korkanlara bende aynısını diyorum.

Sonra milletin hakkına giriyorsun. Dışarı çıkarken yiyorsun 900 lirayı, senin rahat olduğun gibi ben de rahat oluyorum ve ödeşiyoruz.

Şu sözleri karşımda deseydin sana kızardım. Zeki arkadaşım senin gibiler yüzünden kaç aydır işyerimiz kapalı tamam hadi beynin yokta kendini rezil etme bari.

Hükumet berbat önemler alıyor diye kimse almıyor. Şahsen bende umursamıyorum ama önlemleri elden bırakmıyorum. İnsan canının bir kıymeti yok, yeter ki hükumetin cebine para girsin, kısıtlamalarda kalkar, yanlış verilerde paylaşılır, Çin'den gelme dandik bir aşıda getirirler, insanlar yan etkilerini çekiyormuş falan hikaye yeter ki saray parası çıksın, kraliçemize çanta parası çıksın. Demem o ki bu dönem uzun bir müddet daha devam edecek.

Geri beyinliyim.
@OnlyGroovy kardeşim, arkadaşım 38 yaşında corona virüsten öldü. Çok tedbirli, sağlığına dikkat eden, dev gibi, enine boyuna tam sağlıklı birisiydi. Üniversitede görevliydi, büyük ihtimalle ben gencim bana bir şey olmaz kafasındaki taşıyıcı bir arkadaştan kaptı virüsü. Geriye de birkaç aylık bebeği kaldı. Sonuçta bebeğin de hayatı kaydı, eşinin de. Sadece kişinin kendi tatlı canı değil söz konusu olan. Bu yüzden kurallara uy lütfen.
Allah rahmet eylesin inşallah. Ben bana bulaşmaz demiyorum ama. Üstelik zaten haftada 1 kere çıkıyorsam çıkıyorum. Haftada 1 günde gece 12'den erken çıkmıyorum. zaten arkadaş ortamındayız maskesiz herkes ben bunu kastetmiştim. Ha korkuyor musun deseler hayır, başkalarına bulaştırcam diye korkuyor muyum evet. Yani ne biliyim geri kafalı felan diyen arkadaşlar buna göre yargılarlarsa sevinirim. Demin amcamlara gitmek için sışarı çıktım. Yaklaşık 2km uzakta. Motorla gittim yolda 1 bekçi birde polis gördüm. Yol boştu yanlış anllamasın diye selam verdim geçtim. Ne onlarda maske vardı ne bende. Yani biraz da devlete mi suç atsak. Arkadaşından kaptıysa sadecce arkadaşının bir suçu yok. Onu dışarı çıkarmak zorunda olanında suçu var.

Korona virüsü kapmadığına, araştırmadığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Sen bu virüsü kaptığında, zar zor nefes aldığında, yatakta tepindiği kendin de inandığında işte o zaman bu virüsün ne kadar tehlikeli ve acı verici bir şey olduğunu anlayacaksın. Bu virüsü anlamak için kapmak gerekmiyor. İnternetten araştırarak, bazı videolar izleyerek ne olduğunu anlayabilirsiniz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı