Coronavirüs için endişelenmeli miyiz?

Yaw abi şöyle gavur gibi tanrı ne Allah de Allahın ismi var senin ismin can sana aykut desem hoşuna gider mi ?

Gavur gibi mi? Tanrı, Allah'ın Türkçesi.
Sen ne kadar inanmasan da saygı duymak zorundasın bu kadar basit.

Değilim. Konu o noktalara gelmesin ama saygı bedavaya verilmez. Kazanılır.
Siz bunun cidden durdurulmak istediğini mi düşünüyorsunuz? Sanırım sizin dünya devi olan devletlerin dünya nüfusunu 500 milyona düşürme planından haberiniz yok. Zamanında bilime dair bir şey yokken bile ölümsüzlüğü Hz. Lokman buluyor şimdi mi bulunamayacak? Dostum CoronaVirüs'ün tedavisi bulunmuştur bile buna emin olabilirsin. Ama şimdi bu virüsün tedavisini bulduk demezler. Diyen olursa bile anında indirirler. Planlı olarak bu kadar kişi öldürülür mü demeyin çünkü Çin Halk Cumhuriyeti suçu günahı olmadığı halde Doğu Türkistan'a neler yapıyor hepimiz görüyoruz.

Dünya devi olan devletlerin dünya nüfusunu 500 milyona düşürme planından sizin nasıl haberiniz var? Ölümsüzlük diye bir şey yok, hiçbir zaman da bulunmadı.

Herkes evine konserve stoklasın su stoklasın virüs gelirse(inşallah gelmez) eve kapanırız. Ha birde bol bol bitki alın evde cam pencere açmayacağımız için havayı temizlesinler. Pencerenin kenarlarinda da hava sızıntısı olmasın.

Corona'yı bekleyip göreceğiz sanırım. Bir de aklıma bir şey takıldı. Bu konuda milyonlarca ceza aldım, bende çok ceza yedim vs. diyen kişilerin neden mesaj sayısı çok az? 150 üstü bile değil. Yeni hesap mı?

Bu virüs basit bir virüs, yani bu da demek oluyor ki çok hızlı mutasyona uğrayabiliyor. Yani evet endişelenmemiz lazım.

Siz bunun cidden durdurulmak istediğinimi düşünüyorsunuz? Sanırım sizin dünya devi olan devletlerin dünya nüfusunu 500 milyona düşürme planından haberiniz yok. Zamanında bilime dair bişey yokken bile ölümsüzlüğü Hz. Lokman buluyor şimdimi bulunamayacak? Dostum CoronaVirüs'ün tedavisi bulunmuştur bile buna emin olabilirsin. Ama şimdi bu virüsün tedavisini bulduk demezler. Diyen olursa bile anında indirirler. Planlı olarak bu kadar kişi öldürülürmü demeyin çünkü Çin Halk Cumhuriyeti suçu günahı olmadığı halde Doğu Türkistan'a neler yapıyor hepimiz görüyoruz.

Bütün sırrı bozdun yaa haberi yoktu kimsenin niye söylüyorsun ulu orta :(

Gavur gibi mi? Tanrı, Allah'ın Türkçesi.

Değilim. Konu o noktalara gelmesin ama saygı bedavaya verilmez. Kazanılır.

Dünya devi olan devletlerin dünya nüfusunu 500 milyona düşürme planından sizin nasıl haberiniz var? Ölümsüzlük diye bir şey yok, hiçbir zaman da bulunmadı.
Buyurun okuyabilirsiniz ama şimdi siz bunlara'da inanmazsınız. Bu forum gibi birçok konu var doğru hatırlıyorsam 2018'de de Dünya nüfusunun 500 milyon altında tutulmasına dair Amerika Birleşik Devletlerinde ve Çin Halk Cumhuriyetinde önemli yerlere koyulan tabletler vardı.

Neden ütopik ve dini alegoriler üzerinden konuyu değerlendirmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum. Ayrıca tıbben ya da bilimsel olarak gerçekten bilgi sahibi olanların açıklamaları daha önemli değil mi? Her önüne gelen bir şeyler söylemiş. Bugün ki haberlerde vaziyet bu, Çin'de koronavirüsten ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor

Kendi sağlığımız açısından tavsiye edilen genel önlemleri muhakkak almalıyız. Çin gerçekten büyük bir kaos yaşıyor umarım bir an önce bu dertten kurtulurlar. Ayrıca teknoloji üretimi konusunda dünya devi olmasını da değerlendirmek lazım bu forumda. Geçmişte Seagate fabrikasında yaşanan felaketler yüzünden iki yıl boyunca harddisk fiyatları iki katına çıkmıştı. Uzun vadede üretimin durması teknoloji ürünlerinde ciddi bir fiyat artışı olarak yansıyabilir. Bu konuda resmi bir haber yayınlayan olmadı ama görünen köy kılavuz istemez.

Buyurun okuyabilirsiniz ama şimdi siz bunlara'da inanmazsınız. Bu forum gibi birçok konu var doğru hatırlıyorsam 2018'de de Dünya nüfusunun 500 milyon altında tutulmasına dair Amerika Birleşik Devletlerinde ve Çin Halk Cumhuriyetinde önemli yerlere koyulan tabletler vardı.

Şimdi öncelikle tabii inanmam. Bunun nedenlerini açıklayayım. Verdiğiniz "bilimsel" kanıt ekşisözlük. Orada bunu paylaşan kişinin kaynakları Wikipedia ve Hürriyet. Gov uzantılı hiçbir site yok. Hadi kabul edelim, yazıtlarda 500M civarında tutun diye öğüt veriyor. Bunu ülkelerin uyguladığı ne malum? Olsa bile bunu normal vatandaşın bilme ihtimali mi var? Rica ediyorum her gördüğünüze inanmayın, araştırın, sorgulayın.

Şimdi öncelikle tabii inanmam. Bunun nedenlerini açıklayayım. Verdiğiniz "bilimsel" kanıt ekşisözlük. Orada bunu paylaşan kişinin kaynakları Wikipedia ve Hürriyet. Gov uzantılı hiçbir site yok. Hadi kabul edelim, yazıtlarda 500M civarında tutun diye öğüt veriyor. Bunu ülkelerin uyguladığı ne malum? Olsa bile bunu normal vatandaşın bilme ihtimali mi var? Rica ediyorum her gördüğünüze inanmayın, araştırın, sorgulayın.
Araştırmaktan bahsedip böyle yazıyorsun. Zaten Google'a Georgia Guidestones yazarsan gerçekmi değilmi görürsün.

Geri
Yukarı