Corsair 465X 1 hava girişi ve 2 egzoz fan hava sirkülasyonu nasıl olur?

Wetttt

Kilopat
Corsair 465X kasa almayı düşünüyorum yanında 240mm sıvı soğutma olacak ancak dediğim kasanın yüksek profil RAM ile kullanıldığında üst tarafına sıvı soğutma montajı yapılmıyor bu yüzden ön tarafındaki 3 fandan ikisine sıvı soğutmayı monte edip kalan 1 fan ile kasaya hava girişi yapıp sıvı soğutmadan gelen 2 fanı da kasa üstüne egzoz görevi görmesi için takacağım sirkülasyon konusunda hiç emin değilim sistem ısınır mı? Videoda kinin aynınısını yapacağım sıvı soğutma ve kasa aynı bir sorun olur mu? Tek fan koca kasayı nasıl soğutucak?
22.20'den sonra başlıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not sıvı soğutmadaki fan ile kasadaki fan aynı.

Son düzenleme:
Corsair 465X kasa almayı düşünüyorum yanında 240mm sıvı soğutma olacak ancak dediğim kasanın yüksek profil RAM ile kullanıldığında üst tarafına sıvı soğutma montajı yapılmıyor bu yüzden ön tarafındaki 3 fandan ikisine sıvı soğutmayı monte edip kalan 1 fan ile kasaya hava girişi yapıp sıvı soğutmadan gelen 2 fanı da kasa üstüne egzoz görevi görmesi için takacağım sirkülasyon konusunda hiç emin değilim sistem ısınır mı? Videoda kinin aynınısını yapacağım sıvı soğutma ve kasa aynı bir sorun olur mu? Tek fan koca kasayı nasıl soğutucak?
22.20'den sonra başlıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not sıvı soğutmadaki fan ile kasadaki fan aynı.
Tek fan koca kasayı soğutmuyor ki, zaten sistemde ısınan 2 ana parça işlemci ve ekran kartı. İşlemci sıvı soğutma sayesinde rahatça soğur zaten, geriye kalan alttaki 1 fan da ekran kartına temiz hava sağlayacaktır rahatça. Sonuçta ekran kartının kendi fanı da var. Sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı