Corsair Delta RGB ve MSI B450 GAMING PRO Carbon uyumu

Egeninefesi

Decapat
Corsair Delta RGB.
Corsair CX750M.
MSI B450 GAMING PRO Carbon.
Bu parçalar arasında herhangi bir uyum sorunu var mıdır? YouTube'dan izlediğim videolarda"anakartta RGB giriş desteği olmazsa kasa fanlarının rengini kontrol edemezsiniz, PSU'da iki tane 2+2 pin kablosu olmalı."Gibi şeyler söylediler, bu konuda herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Son olarak ise PSU kasaya sığar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pin sayısının uyumluluğu için bütün sistemi belirtmelisiniz. Anakartınızda RGB header var dolayısıyla bu sıkıntı yapmaz. PSU da kasaya sığar.

Pin sayısının uyumluluğu için bütün sistemi belirtmelisiniz. Anakartınızda RGB header var dolayısıyla bu sıkıntı yapmaz. PSU da kasaya sığar.
Sistemim şu şekilde:
Anakart: MSI B450 GAMING PRO Carbon.
İşlemci: Ryzen 5 3600X.
RAM: Corsair Vengeance 2×8 GB 3200MHz.
Ekran kartı: MSI RX 5700 XT evoke.
SSD: Samsung 970 Evo Plus 250GB.
HDD: Seagate Barracuda 1TB.
Kasa: Corsair Delta RGB.

Anakartınızda 8+4 pin EPS bağlantısı mevcut. Fakat PSU sadece 8 pin EPS'ye sahip. 4 pin açıkta kalıyor dolayısıyla. Bir sorun çıkarır mı bilmiyorum, sorun çıkaracak olursa bu tarz bir şey alabilirsiniz.

Anakartınızda 8+4 pin EPS bağlantısı mevcut. Fakat PSU sadece 8 pin EPS'ye sahip. 4 pin açıkta kalıyor dolayısıyla. Bir sorun çıkarır mı bilmiyorum, sorun çıkaracak olursa bu tarz bir şey alabilirsiniz.
Bazı forumlarda sadece 8 pin kullanılabileceğini, bir sorun çıkmayacağını yazmışlar hatta OC dahi yapılırmış. Sadece Extreme OC zorlarmış. Ben zaten overclock yapmayı düşünmüyorum. Sizce bir sıkıntı olur mu?

Bazı forumlarda sadece 8 pin kullanılabileceğini, bir sorun çıkmayacağını yazmışlar hatta OC dahi yapılırmış. Sadece Extreme OC zorlarmış. Ben zaten overclock yapmayı düşünmüyorum. Sizce bir sıkıntı olur mu?
Ben de öyle biliyorum, o yüzden net olmayan bir cevap verdim. Fakat bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı