Corsair Delta RGB kasaya MSI B450M PRO bağlantıları

Bulut29

Femtopat
Herkese merhaba hayırlı bayramlar.
MSI B450M PRO M.2 Max anakartım var.
Pazar günü kasa alacağım kasa Corsair Delta RGB ancak inceleme videosunda öndeki RGB fanların girişlerinin farklı olduğunu ve anakarta takıldığını gördüm. İlk defa RGB'li kasa kullanacağım anakartım destekliyor mu bu fanları yoksa nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet destekliyor. Kasanın önündeki 3 fanın RGB kabloları 1 to 3 splitter kablo ile birbirlerine bağlanmış olarak gelecek. O kablonun tekli ucunu aşağıdaki resimde sarı renk ile işaretlediğim JLED1 portuna takacaksınız.
product_1_20191118142214_5dd2389665c16.png

Anakartınızda RGB çıkışı bulunmuyor. Kasayla birlikte gelen/gelmesi gereken kontrolcü ile fanları kullanabilirsiniz.
Nasıl yani? Bahsettiğim port RGB portu değil mi?

Bildiğim kadarıyla şerit diye belirtilen portlara fan da takılabiliyor. Mesela Asus TUF B450M-PRO anakartın da özelliklerinde şerit diye belirtilmiş. Ama fan takıp kullananı çok gördüm.

Ek Açıklama 2020-08-01 094144.png

MSI JRGB1 ve JLED1 pinlerini şu şekilde göstermiş;

JRGB1:
Screenshot_2.png

JLED1:
Screenshot_1.png

Ayrıca JRGB1 çıkışı için LED şerit bağlantısını ayrı olarak göstermiş. Ancak JLED1 çıkışı için LED fan bağlantısı göstermemiş.

15-20 dakikadır araştırıyorum ama kesin bir sonuç bulamadım. Deneyip görmek lazım.

Son düzenleme:
Burada bir arkadaş JLED1 portuna iki tane RGB fan takmış, dolayısıyla çalışır diye düşünüyorum.

Öte yandan sizin dediğiniz gibi bir durum da var. Kesin cevabı bilmenin tek yolu deneme yanılma gibi.

Geri
Yukarı