Çözüldü Corsair Delta Spec RGB doğru hava akışı nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Sistem bileşenlerim:
  • AMD Ryzen 5 2600.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • Sapphire Pulse RX 590.
  • Adata D10 8x2 16 GB 3000 MHz.
  • Corsair Delta Spec RGB.
  • Corsair VS550 80+.
  • Adata SU650 960 GB.
Bu kasaya iki adet Arctic P12 fan takmak istiyorum lakin nereye takacağım? Üst kısma takmayı düşünüyoruz da havayı içeriye üflese olur mu? Babam içeriye doğru üflemesini söylüyor ama ben dışarıya atması lazım diye biliyorum.

Çözüm
Tamamdır anladım. Sıcaklığa kaç derece etki eder onu bilen var mı peki?
Net bilgi veremeyiz yaşadığın şehirden odana kadar fark eder sıcaklık durumları. Elbette yararı olacaktır. Zaten kasanın hava akışı iyi sıcaklık problemi yaşayacağını düşünmüyorum.
Keşke üç tane alsaydınız. 2 ön 1 tane arka takardınız. Ama ön tarafın ortasına 1 tane takıp arkaya 1 tane taksanız yeterli.
Kasamda dahili ön 3, 1 egzoz olmak üzere 4 adet fan bulunuyor ki zaten. Ben yukarıya 2 adet Arctic P12 eklemek istiyorum. Sıcaklığa bir etkisi olur mu onu sormak istedim.

Net bilgi veremeyiz yaşadığın şehirden odana kadar fark eder sıcaklık durumları. Elbette yararı olacaktır. Zaten kasanın hava akışı iyi sıcaklık problemi yaşayacağını düşünmüyorum.

Çözüm
Hocam ısınan hava üste çıkar. Tepe fanlar egzoz görevi görmeli. Hocam bende kasamın radyatör kısmına Arctic P12 almak istiyorum. Kullandıktan sonra sesini ve sıcaklıkları ne kadar düşürdüğünü yazabilir misiniz?
Halen satın almadık. Eğer alacak olursam dönüş yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı