İnceleme Corsair garanti süreci incelemesi

Başlıktan gördüğünüz üzere Corsair önerdim peki neden gelin anlatayım;

11/02/2021 tarihinde almış olduğum Corsair Katar Pro model fareyi hiçbir sorun olmadan 1.5 yıl boyunca kullanmıştım ama son birkaç ay içerisinde orta tekerleği gıcırdama başlamıştı bir şey olmaz şimdi garantiye göndersem en az 20 gün gelmeyecek dedim çok umursamadım fakat biraz daha kullandıktan sonra tekerlek algılamamaya veya ters algılamaya başladı mesela yukarı hızla kaydırdığım zaman 3-4 kaydırmada bir kez aşağı doğru kayıyordu ve gıcırdama sesi çok rahatsız ediyordu. Ben de araştırmalarım sonucu garanti için Corsair'in anlaşmalı olduğu penta firmasına yazmaya karar verdim ve yazdım. Penta şirketi bana penta kaşeli fatura eksiksiz kutu içeriği garanti belgesi falan falan istedi ancak ben fareyi aldığımda garanti belgesi çıkmamıştı kutu içerisinden ve fatura da penta kaşeli değildi ki zaten çok uzun sürecekti göndersem de bir bahane bulurlar kabul etmezler diye düşünmüştüm çünkü anasayfalarında garanti dışı olan maddelerde tozlanma da vardı ve tozlandığını tahmin ediyordum tekerleğin. Baktım distribütörlerle olacak iş değil ben de Corsair global desteğe yazdım sağ olsunlar yardımcı oldular. Ben ilk mesaj olarak sorunu belirttim sonra hemen adresimi ve bilgilerimi aldılar daha sonrasında farenin seri numarasını karalamamı o kısma oow yazmamı istediler yazdım fotoğraf gönderdim ve adresime hemen sıfır Katar Pro gönderdiler her şey buraya kadar çok güzel ama o gelen fare de fabrika hatalı çıktı çift tıklıyordu birçok Katar Pro gördüm ama çift tıklama sorununu ilk defa gördüm ve yaşadım yani siz alırsanız sizde böyle bir sorun olmaz çok düşük bir ihtimal denk geldi neyse bu sorunu da video kaydı ile söyledim tekrardan oow yazmamı falan istediler yazdım ve bu sefer dilerseniz farklı bir model gönderebiliriz dediler ben de bir üst modeli olan Katar Pro XT modelini istedim ve ürünü gönderdiler ve az önce ürün elime ulaştı gerçekten de Katar Pro XT göndermişler ve hiçbir sorunu yok tertemiz. Ayrıca ne kargo parası ödedim ne de ürünleri benden geri aldılar şu an elimde 2 adet Katar Pro ve 1 adet Katar Pro XT mevcut.

Sonuç olarak Corsair kalitesinden garantisinden yararlanmak bence herkesin hakkı bence her zaman Corsair tercih edin ben bundan sonra hep Corsair tercih ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben direkt [email protected] adresine mail atmıştım sanırım.

Ya da ben de ticket açmış olabilirim ama konuşma mail üzerinden dönmüştü. Ticket açmış olsanız bile maillere bir bakın.

Biraz önce mail yolladım dediğiniz adrese hocam, Ağustos'un başında ticket sistemine geçtiklerini belirten mail ile dönüş yaptılar.

Hmm anladım hocam ticket üzerinden devam o zaman.

Canlı desteğe bağlanıp 3 gündür ticketima dönüş olmadığını söyledim, onlarda teknik Support'un bayağı bir meşgul olduklarını söyledi size dönüş yaparlar ama geç dönerler diye belirtti, tamam o zaman bekleyeceğiz şu anlık dedim evet dedi canlı destek, bende şeyi sordum Türkiye'ye RMA şu anlık durdunuzmu dedim evet dedi ama başka ülkede yaşayan tanıdğınız varsa onlara yollayabiliriz dedi, bende Fransa'da ve Almanya'da ablamlar var onlar tatile gelecek onlarla getirttirim dedim, öyle yaparsınız bu durumu ticketınıza yanıt veren görevliye belirtin eğer sorun varsa RAM'lerde yardımcı olur dedi, iyice deveye hendek atlatma muhabetine döndü iş, bir de şey derlerse RAM'leri sizin yollamanız lazım biz öyle yeni ürün çıkışı yapacağız başka türlü olmaz derlerse harbi çıldırmalık, elimde yedek RAM yok PC yatışa geçer bu durumda diye belirtirim, bakalım bir ticketa dönsün biride.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    95,1 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı