İnceleme Corsair garanti süreci incelemesi

Başlıktan gördüğünüz üzere Corsair önerdim peki neden gelin anlatayım;

11/02/2021 tarihinde almış olduğum Corsair Katar Pro model fareyi hiçbir sorun olmadan 1.5 yıl boyunca kullanmıştım ama son birkaç ay içerisinde orta tekerleği gıcırdama başlamıştı bir şey olmaz şimdi garantiye göndersem en az 20 gün gelmeyecek dedim çok umursamadım fakat biraz daha kullandıktan sonra tekerlek algılamamaya veya ters algılamaya başladı mesela yukarı hızla kaydırdığım zaman 3-4 kaydırmada bir kez aşağı doğru kayıyordu ve gıcırdama sesi çok rahatsız ediyordu. Ben de araştırmalarım sonucu garanti için Corsair'in anlaşmalı olduğu penta firmasına yazmaya karar verdim ve yazdım. Penta şirketi bana penta kaşeli fatura eksiksiz kutu içeriği garanti belgesi falan falan istedi ancak ben fareyi aldığımda garanti belgesi çıkmamıştı kutu içerisinden ve fatura da penta kaşeli değildi ki zaten çok uzun sürecekti göndersem de bir bahane bulurlar kabul etmezler diye düşünmüştüm çünkü anasayfalarında garanti dışı olan maddelerde tozlanma da vardı ve tozlandığını tahmin ediyordum tekerleğin. Baktım distribütörlerle olacak iş değil ben de Corsair global desteğe yazdım sağ olsunlar yardımcı oldular. Ben ilk mesaj olarak sorunu belirttim sonra hemen adresimi ve bilgilerimi aldılar daha sonrasında farenin seri numarasını karalamamı o kısma oow yazmamı istediler yazdım fotoğraf gönderdim ve adresime hemen sıfır Katar Pro gönderdiler her şey buraya kadar çok güzel ama o gelen fare de fabrika hatalı çıktı çift tıklıyordu birçok Katar Pro gördüm ama çift tıklama sorununu ilk defa gördüm ve yaşadım yani siz alırsanız sizde böyle bir sorun olmaz çok düşük bir ihtimal denk geldi neyse bu sorunu da video kaydı ile söyledim tekrardan oow yazmamı falan istediler yazdım ve bu sefer dilerseniz farklı bir model gönderebiliriz dediler ben de bir üst modeli olan Katar Pro XT modelini istedim ve ürünü gönderdiler ve az önce ürün elime ulaştı gerçekten de Katar Pro XT göndermişler ve hiçbir sorunu yok tertemiz. Ayrıca ne kargo parası ödedim ne de ürünleri benden geri aldılar şu an elimde 2 adet Katar Pro ve 1 adet Katar Pro XT mevcut.

Sonuç olarak Corsair kalitesinden garantisinden yararlanmak bence herkesin hakkı bence her zaman Corsair tercih edin ben bundan sonra hep Corsair tercih ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, benim de Corsair M65 Elite RGB Mouse'um kaydırma yapmıyor veya ters yöne kaydırıyordu ben de Corsair destek sitesine e-mail atarak iletişime geçtim. Yaklaşık 5 gün sonra döndüler ancak ben 3.günde ürünü faturasıyla ve bir kağıda iletişim bilgimi yazıp Boğaziçi Bilgisayar'a (penta dışındaki distribütör) gönderdim. Ancak Yurtiçi Kargo ürünü onlara ulaştı gösterse de adamlardan tık yok. Her aradığımda aynı adam aynı bezmiş sesle açıp aynı şeyleri söylüyor kayıt açılmamıştır vs.
işin Corsair kısmından ise sonunda mail geldi, diyor ki Türkiye'ye gönderim yapamıyoruz, kargo sorunlarımız var.
İngilizce tam metin ise şöyle:
"Hi doğukan,

Due to current local shipping issues, including tariffs and local shipping restrictions with turkey, we regret to inform you that we are unable to ship any replacements or spare parts to your region at this time.

If you made a recent purchase, we kindly ask you to contact your reseller or place of purchase for further assistance. For purchases made outside of the country, we recommend contacting us when you are Next'in the country of purchase. Additionally, we can arrange for the shipment to be sent to a trusted family member or contact person in a location we are able to ship to.

We understand that this may not meet your expectations, and we apologize for any frustration. Our Team is actively working to Resolve the shipping issues and restore normal operations soon."

Yani önceki arkadaşların belirttiği gibi Hollanda'ya gönder veya biz gönderelim işi olmadı. Merak ettiklerim ise şunlar:
Benzer bir durum yaşayan var mı?
Boğaziçi bilgisayar ile işi olup memnun kalan oldu mu?
Corsair'ın bahsettiği "shipment" sorunu sizin de karşınıza çıktı mı?

Hocam boğaziçine nasıl ulaştınız benim RAM'lerin garantisi çarşamba günü bitiyor, arıyorum açmıyorlar global işimi çözer diye rahat davranıyorum.

corsair vengeance rgb 4x8 gb 3600mhz kit ramlerine sahibim,oyunu kapatmalar,mavi ekran vb aklınıza gelebilecek baya bi sorun yaşadım,haftaya çarşamba günü garantim bitiyor boğaziçi diye bir firma bakıyormuş arıyorum açmıyorlar, büyük ihtimal corsair globalin eline kalıcam gibi duruyor,ne gibi adımlar yapacağım beni bilgilendirirseniz çok makbule geçer,ilk sayfadaki adımlar geçerlimi ? nasıl yolluyoruz yollarken kargo parasını karşılıyorlarmı nasıl oluyor? teşekkürler.

edit:corsairin sitesinden contact usdan talebimi oluşturdum ve faturayı,ürünün seri numaraları gözükecek şekilde kutuyu çektim yükledim rami çektim yükledim bakalım ne dönüş olucak.

Son düzenleme:
Hocam boğaziçine nasıl ulaştınız benim RAM'lerin garantisi çarşamba günü bitiyor, arıyorum açmıyorlar global işimi çözer diye rahat davranıyorum.

corsair vengeance rgb 4x8 gb 3600mhz kit ramlerine sahibim,oyunu kapatmalar,mavi ekran vb aklınıza gelebilecek baya bi sorun yaşadım,haftaya çarşamba günü garantim bitiyor boğaziçi diye bir firma bakıyormuş arıyorum açmıyorlar, büyük ihtimal corsair globalin eline kalıcam gibi duruyor,ne gibi adımlar yapacağım beni bilgilendirirseniz çok makbule geçer,ilk sayfadaki adımlar geçerlimi ? nasıl yolluyoruz yollarken kargo parasını karşılıyorlarmı nasıl oluyor? teşekkürler.

edit:corsairin sitesinden contact usdan talebimi oluşturdum ve faturayı,ürünün seri numaraları gözükecek şekilde kutuyu çektim yükledim rami çektim yükledim bakalım ne dönüş olucak.
Hocam Boğaziçine ulaşamıyorsunuz ama ulaşana kadar arayın kafalarına göre açıyorlar bazen. Corsair çok geç dönüyor, Boğaziçi kargo parasını karşılıyor zaten Yurtiçi kargo ile anlaşmalılar. Ancak Yurtiçi kargoya gitmeden önce bir kod almanız lazım.
Bana söyledikleri kod eksik olduğu için gideceği yeri soran Yurtiçi kargo çalışanına sadece "Boğaziçi Bilgisayar'a gidecek" dedim, gittiği yer teknik servis değil ofis çıktı. Tabi ben bundan haberdar değildim ellerine ulaştı sanıp 5 gün bekledim, kimse de dememiş bu kutu ne içinde iletişim bilgisi var mı teknik servise mi gidecek diye! Sonra aradığımda dediler ki elimize ulaşmadı görünüyor kargo birimine yönlendiriyorum, kargo birimi dedi ki gelmemiş kargo kodunu söyleyin, söyledim bu kez dedi ki ofise gitmiş, ofisi arıyorum bir adam diyor ki ben teslim almadım kargo falan... En sonunda sekreter konuşurken önünde bir kargo paketi görüp adımı sordu ve teyit edip teknik servise ilettirdi. Kadın o paketi görmese kim bilir neler olacaktı o fareye...
Kısacası Boğaziçi Holding birbirinden oldukça kopuk parçalara sahip. Siz ite ite yaptırıyorsunuz her şeyi. Corsair RMA konusunda yardımcı oluyor ancak dediğim gibi nakliye sorunları var deniyordu en son. Boğaziçi Bilgisayar için ise önceki mesajımdaki adımları izleyip ürünü paketleyip Yurtiçi Kargo'ya götürüp teknik servisin adresini tam olarak verirseniz süreci başlatırlar.

Hocam boğaziçine ulaşamıyorsunuz ama ulaşana kadar arayın kafalarına göre açıyorlar bazen. Corsair çok geç dönüyor, Boğaziçi kargo parasını karşılıyor zaten Yurtiçi Kargo ile anlaşmalılar. Ancak Yurtiçi Kargo'ya gitmeden önce bir kod almanız lazım.
Bana söyledikleri kod eksik olduğu için gideceği yeri soran Yurtiçi Kargo çalışanına sadece "Boğaziçi Bilgisayar'a gidecek" dedim, gittiği yer teknik servis değil ofis çıktı. Tabii ben bundan haberdar değildim ellerine ulaştı sanıp 5 gün bekledim, kimse de dememiş bu kutu ne içinde iletişim bilgisi var mı teknik servise mi gidecek diye! Sonra aradığımda dediler ki elimize ulaşmadı görünüyor kargo birimine yönlendiriyorum, kargo birimi dedi ki gelmemiş kargo kodunu söyleyin, söyledim bu kez dedi ki ofise gitmiş, ofisi arıyorum bir adam diyor ki ben teslim almadım kargo falan... En sonunda sekreter konuşurken önünde bir kargo paketi görüp adımı sordu ve teyit edip teknik servise ilettirdi. Kadın o paketi görmese kim bilir neler olacaktı o fareye...
Kısacası Boğaziçi holding birbirinden oldukça kopuk parçalara sahip. Siz ite ite yaptırıyorsunuz her şeyi. Corsair RMA konusunda yardımcı oluyor ancak dediğim gibi nakliye sorunları var deniyordu en son. Boğaziçi bilgisayar için ise önceki mesajımdaki adımları izleyip ürünü paketleyip Yurtiçi Kargo'ya götürüp teknik servisin adresini tam olarak verirseniz süreci başlatırlar.

Hocam ben hiç riske atmayayım Corsair global ile devam edeyim yoluma, Boğaziçi'ninde durumunu belirteceğim ilgisiz-alakasız olduklarını.

Zaten Türkiye disbürütörü ile uğraşmanız hata ben direk globale yazmıştım 1 hafta sonra elimdeydi yeni ürün.

Benim de şansıma garantinin bitimine 3 gün kala RAM'den kaynaklandığını fark etmem, 6750XT varken AMD'nin yazılımdan zannediyordum ve kartı garantiye yolladım kartın GPU'su bozukmuş, cidden kartta problem varmış ama asıl problem RAM'den kaynaklanıyormuş :D dün gece yazdım ama hala bir dönüş alamadım inşallah uğraştırmazlarda bu sorunum çözülür, seri noları karalarım veya kır derlerse kırarım RAM'leri ama UPS veya DHL'ye git derlerse bayağı problem benim için çünkü bulunduğum yere en yakın DHL UPS Kargo 90 km uzaklıkta ilde.

Benim de şansıma garantinin bitimine 3 gün kala RAM'den kaynaklandığını fark etmem, 6750XT varken AMD'nin yazılımdan zannediyordum ve kartı garantiye yolladım kartın GPU'su bozukmuş, cidden kartta problem varmış ama asıl problem RAM'den kaynaklanıyormuş :D dün gece yazdım ama hala bir dönüş alamadım inşallah uğraştırmazlarda bu sorunum çözülür, seri noları karalarım veya kır derlerse kırarım RAM'leri ama UPS veya DHL'ye git derlerse bayağı problem benim için çünkü bulunduğum yere en yakın DHL UPS Kargo 90 km uzaklıkta ilde.
Hocam bize kargola derlerse internetten araştırdığım kadarıyla seri numarasını karalayıp değişim yapabiliyorum tarzı açıklayıcı bir mail gönderirseniz yardımcı oluyorlar. Aynısını yaşadım bende. ChatGPT ye yazdırabilirsiniz şekilli şukullu yazıyor 😀

Kargoyu siz gidip vermiyorsunuz DHL veya UPS'den kurye çağırabiliyorsunuz

Kargoyu siz gidip vermiyorsunuz DHL veya UPS'den kurye çağırabiliyorsunuz.

Evet biliyorum hocam ama yaşadığım yer mahalle, yani eski ismiyle köy buraya haftanın 2 günü PTT geliyor sadece oda küfür ede ede getirdiğini eminim ama ıspatlayamam :D

Hocam bize kargola derlerse internetten araştırdığım kadarıyla seri numarasını karalayıp değişim yapabiliyorum tarzı açıklayıcı bir mail gönderirseniz yardımcı oluyorlar. Aynısını yaşadım bende. ChatGPT'ye yazdırabilirsiniz şekilli şukullu yazıyor 😀

2 gün oldu bugün ile beraber hala dönüş yapmadılar bakalım aklımdaki fikirde O, eğer kır ve video çek derlerse öylede yaparım zaten 3x8 sağlam 1I problemli.

Evet biliyorum hocam ama yaşadığım yer mahalle, yani eski ismiyle köy buraya haftanın 2 günü PTT geliyor sadece oda küfür ede ede getirdiğini eminim ama ıspatlayamam :D

2 gün oldu bugün ile beraber hala dönüş yapmadılar bakalım aklımdaki fikirde O, eğer kır ve video çek derlerse öylede yaparım zaten 3x8 sağlam 1I problemli.
Maili İngilizce yazdınız değil mi? Türkçe yazdıysanız geç dönüyor olabilirler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    496,8 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı