İnceleme Corsair HS35 2 yıllık kullanım tecrübesi

Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi; Corsair HS35 kulaklığını 2 yıl kullandım ve sizlere tecrübelerimi aktaracağım:

Öncelikle kulaklığın pedleri kumaş olduğu için konforlu ve terletmiyor ve kulağınızı tam olarak sarıyor. Ama aynı sebepten ötürü de ses yalıtımı yeterince iyi değil (Full ses şarkı açıkken elektrik süpürgesini duymuşluğum oldu) ve saçınız ıslakken kullanmanız durumda birazcık koku kalıyor.

Ayrıca kulaklığın mikrofon kapatma ve ses ayarlama tuşları sıkıntı çıkarabilir, mesela sesi tam olarak açtığımda sağ tarafa daha çok ses gidiyordu ve bazen mikrofon kapatma tuşu çalışmıyordu.

Ses kalitesi olarak; gayet güzel bir 2 yıl yaşadım diyebilirim, hiç bir cızırtı, kesilme, patlama yaşamadım. Bas konusunda; süper bir kulaklık olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Amacı oyun olduğu için basları güzel veriyor hatta Instagram gibi ses seviyesi yüksek yerlerde kulaklığımın titrediğini hissetmiştim. Oyunlarda seslerin nerden geldiğini net bir şekilde duyabilirsiniz, 7.1 özelliği bulunmadığından birkaç kez Windows Sonic özelliğini denemiştim ve biraz da olsa bana hissettirmişti.

Fiyat konusunda ise şuan ki fiyatını hak ettiğini söyleyemem, ama ekonomik şartlardan ötürü muadili de pek bulunmuyor.

Son olarak artı ve eksilerine göz atmak isterim:

Artılar;

• Fiyatına göre ses kalitesi çok güzel

• Saatlerce kullansanız bile herhangi bir ağrı, ağırlık hissetmiyorsunuz

• Kulaklık pedleri kumaş olduğu için terletmiyor

• Ses seviyesi gayet yeterli

• Ses kasmanız için ideal

Eksileri ise:

• Malzeme kalitesi kötü, 2 yıl sonra ortadan ayrıldı
  • Ses yalıtımı yeterli değil
  • Mikrofon kalitesi tatmin edici değil

Benim görüşlerim bu şekilde oldu, yukarıda da bahsettiğim gibi 1 yıl 7 ay sonra kulaklık kırıldı, garantiye yolladım ve 12$+KDV vererek HS50 Pro modeline geçtim, eğer bu inceleme ilgi görürse onu da aynı şekilde incelemeye çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malzeme kalitesi kötü. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Forumda gördüğüm diğer HS35'lere göre benimki oldukça iyi durumda ama yukarısında ufak bir çatlama bende yaşadım Japon yapıştırıcı ile çatlağı kapattım şimdilik sıkıntısı yok.

IMG_20230514_123051.jpg

Mikrofonu pek tatmin edici değil günümüzde alınabilir bir kulaklık olmadığını düşünüyorum 800 TL civarına.

Technopat'ın kendisinin çektiği bir inceleme videosu var orada söylenenlere genel olarak katılıyorum.

Ayrıca mikrofona +10-20 dB ses desteği verin ve ağzınıza çok yaklaştırmayın pop filter olmadığından dolayı(en azından ben buna bağladım nefes sesinin gitmesini) konuşurken nefes sesi karşıya gidiyor ağzınıza çok yakın olunca.

Ben mikrofon için bu şekilde kullanım yapıyorum.

1684056425630.png

Ayrıca Denetim Masası'ndan sesi 100'e çekin resimdeki gibi.

1684056531359.png

Kulağı pişirme durumu bu kulaklıkta da oluyor her ne kadar deri malzeme kullanılmamış olsa da fakat deri kulaklıklara göre daha rahat ettiğimi söyleyebilirim.

Ses yalıtımını ölçemedim tek kişi olduğumdan. Dışarıya ses veriyordur ama büyük ihtimal.

Kabloları biraz kısa ve plastik bence bu bir eksi plastik kablo pek sevmiyorum.

Tek jak üzerinden hem kulaklık hem mikrofon kullanımı yapamıyorum (belki ben becerememişimdir) ürünün yanında gelen ara kablo ile kullanıyorum.

Şimdilik görüşlerim bu şekilde sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz biliyorsam cevap vermeye çalışırım.

@Yiğit_Uzun hocam benim dediğim şekilde dene istersen mikrofon sesi boğuk geliyorsa. Sanırım sende de HS35 varmış sorunun çözülmezse ayrı bir konu aç yardım etmeye çalışsın forumda bilen hocalarım.

Son düzenleme:
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi; Corsair HS35 kulaklığını 2 yıl kullandım ve sizlere tecrübelerimi aktaracağım:

Öncelikle kulaklığın pedleri kumaş olduğu için konforlu ve terletmiyor ve kulağınızı tam olarak sarıyor. Ama aynı sebepten ötürü de ses yalıtımı yeterince iyi değil (Full ses şarkı açıkken elektrik süpürgesini duymuşluğum oldu) ve saçınız ıslakken kullanmanız durumda birazcık koku kalıyor.

Ayrıca kulaklığın mikrofon kapatma ve ses ayarlama tuşları sıkıntı çıkarabilir, mesela sesi tam olarak açtığımda sağ tarafa daha çok ses gidiyordu ve bazen mikrofon kapatma tuşu çalışmıyordu.

Ses kalitesi olarak; gayet güzel bir 2 yıl yaşadım diyebilirim, hiç bir cızırtı, kesilme, patlama yaşamadım. Bas konusunda; süper bir kulaklık olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Amacı oyun olduğu için basları güzel veriyor hatta Instagram gibi ses seviyesi yüksek yerlerde kulaklığımın titrediğini hissetmiştim. Oyunlarda seslerin nerden geldiğini net bir şekilde duyabilirsiniz, 7.1 özelliği bulunmadığından birkaç kez Windows Sonic özelliğini denemiştim ve biraz da olsa bana hissettirmişti.

Fiyat konusunda ise şuan ki fiyatını hak ettiğini söyleyemem, ama ekonomik şartlardan ötürü muadili de pek bulunmuyor.

Son olarak artı ve eksilerine göz atmak isterim:

Artılar;

• Fiyatına göre ses kalitesi çok güzel

• Saatlerce kullansanız bile herhangi bir ağrı, ağırlık hissetmiyorsunuz

• Kulaklık pedleri kumaş olduğu için terletmiyor

• Ses seviyesi gayet yeterli

• Ses kasmanız için ideal

Eksileri ise:

• Malzeme kalitesi kötü, 2 yıl sonra ortadan ayrıldı
  • Ses yalıtımı yeterli değil
  • Mikrofon kalitesi tatmin edici değil

Benim görüşlerim bu şekilde oldu, yukarıda da bahsettiğim gibi 1 yıl 7 ay sonra kulaklık kırıldı, garantiye yolladım ve 12$+KDV vererek HS50 Pro modeline geçtim, eğer bu inceleme ilgi görürse onu da aynı şekilde incelemeye çalışacağım.
hocam hs50 pro alacağım 900tl ye değer mi kullanımı nasıl hs35 i iade ettim çok fazla olumsuz yorum gördüğüm için

Yaklaşık 2-3 yıldır bende kullanmaktayım ve hâla çizik bile yok, masadan 3-5 kere düştü bu zamana kadar. İtopya’dan 285 TL’ye almıştım zamanında, iş görüyor hâla ben memnunum kulaklığımdan. Ancak mikrofonu berbat kesinlikle almayı düşünen varsa güncel piyasa fiyatlarından alınmaz ama illa alacağım diyorsa ayrı bir mikrofon da almayı göze alsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı