Corsair HX850 850W Gold vs RM850 850W Platinum

wexoek

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım için hala güç kaynağı almaya karar veremedim çünkü son anda gold sertifika olan modelin diğer satıcılara kıyasla sinerji bilgisayarda absürt fiyat ucuzluğu(1k civarı) beni rahatsız etti ve şüphelendim... Corsair HX850 850W GOLD ve Corsair RM850 850W PLATINUM bu iki PSU'nun boyutları farklı mı? Aynı atx mid tower kasaya olurlar mı? Bu iki modelin fiyat farkı birbirine yakın ve daha alınabilir görünüyor. Eğer boyut konusunda bilginiz varsa ve kasaya uyum sorunu oluşturmuyorsa platinum sertifika olan modeli alacağım.

Edit: Kasa Darkflash DLS480

Biraz araştırdım ve sanırsam bu ölçüler doğru. İki modelin de yükseklik(86mm) ve genişlik(150mm) ölçüleri aynı sadece arasındaki tek boyut farkı derinlik HX850 olan model 20mm daha derin boyuta sahip. Ama kasa özelliklerini tam bilmediğim için uyumu konusunda hala bilgim yok.

Son düzenleme:
Aralarındaki tek fark HX850'nin daha fazla SATA çıkışı olması ve Fan teknolojileri farklı.

Plat, Gold olması sadece verimlilik(elektrik masrafı) açısından iyi olduğu anlamına geliyor. O yüzden Plat,Gold pek bir önemi yok.

Aralarındaki tek fark HX850'nin daha fazla SATA çıkışı olması ve Fan teknolojileri farklı.

Plat, Gold olması sadece verimlilik(elektrik masrafı) açısından iyi olduğu anlamına geliyor. O yüzden Plat,Gold pek bir önemi yok.
O zaman platinum olan modeli almam her türlü daha akıl kârı diyorsun?

Düzenleme: Gold modeli aldım diğer modelin satışı yaygın değil.

Son düzenleme:
Bilgisayarım için hala güç kaynağı almaya karar veremedim çünkü son anda Gold sertifika olan modelin diğer satıcılara kıyasla Sinerji bilgisayarda absürt fiyat ucuzluğu(1k civarı) beni rahatsız etti ve şüphelendim... Corsair hx850 850W Gold ve Corsair rm850 850W Platinum bu iki PSU'nun boyutları farklı mı? Aynı ATX mid Tower kasaya olurlar mı? Bu iki modelin fiyat farkı birbirine yakın ve daha alınabilir görünüyor. Eğer boyut konusunda bilginiz varsa ve kasaya uyum sorunu oluşturmuyorsa Platinum sertifika olan modeli alacağım.

Edit: Kasa darkFlash DLS480.

Biraz araştırdım ve sanırsam bu ölçüler doğru. İki modelin de yükseklik(86mm) ve genişlik(150mm) ölçüleri aynı sadece arasındaki tek boyut farkı derinlik HX850 olan model 20mm daha derin boyuta sahip. Ama kasa özelliklerini tam bilmediğim için uyumu konusunda hala bilgim yok.

Konu üstünde iki ay geçmiş ama açıklık getireyim rm serisi 850W'larda Platinium yok hx serisi Platinium sertifikasına sahip.

Hocam HX850 mi alayalim yoksa RM850X mi alayalim yardimci olur musun?

Hx serisi RMx'ten daha iyi RMx'te Gold sertifikası var hx de Platinium tavsiyem hx tabii ki çok yönlü optimazisyona sahip hxler. Uygun fiyata bulursanız alın ileriye dönük almak istiyorsanız tavsiyem fsp Hydro G Pro 1000w hx ile arasında 100 ile 200 TL fark var bu iki markada kaya gibi sağlam

Hx serisi RMx'ten daha iyi RMx'te Gold sertifikası var hx de Platinium tavsiyem hx tabii ki çok yönlü optimazisyona sahip hxler. Uygun fiyata bulursanız alın ileriye dönük almak istiyorsanız tavsiyem fsp Hydro G Pro 1000w hx ile arasında 100 ile 200 TL fark var bu iki markada kaya gibi sağlam
Rmx 850 watt corsair aldım hocam uygun fiyata buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı