Corsair iCUE 4000X 3 fanından sadece biri dönüyor

PetnaNerepla

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Öncelikle belirtmek isterim ki kasa toplama konusunda acemiyim. Dün almış olduğum Corsair 4000X model kasamın fanlarının RGB'lerinin çalıştığını fakat fanların dönmediğini fark ettikten sonra kasayı açıp arkadaki kablolardan birini System fana taktığımda sadece 1 tane fanımın çalıştığını fark ettim. 3 adet bulunan kablonun sadece 1 tane System fan girişi olduğu için ne yapmam gerektiğini anlamadım. Kasanın kutusundan herhangi bir dönüştürücü tarzı bir şey de çıkmadı. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Öncelikle teşekkürler cevabınız için.Kasa 3 fanlı olmasına rağmen içerisinden böyle bir dönüştürücü çıkmaması normal mi?

Bir fikrim yok hocam. Almışken 4lü almanız daha iyi olur, egzoz fanı takmak için.

Bu sitede aynısını buldum fakat 1 adet 4 pin 3 adet 3 pin olarak gözüküyor. Benim hatırladığım tüm fanlar 4 pinliydi. Yanlış olabilir mi acaba?

Bu sitede aynısını buldum fakat 1 adet 4 pin 3 adet 3 pin olarak gözüküyor. Benim hatırladığım tüm fanlar 4 pinliydi. Yanlış olabilir mi acaba?
Sorun olmaz. Çoklayıcı olduğundan hepsi aynı hızda dönüyorlar, o 4 pinlik girişe takılan fanın hızını ayarlıyorsunuz, diğerleri de aynı hızda dönüyor. 4 pinlik fanı 3 pinlik girişe takabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı