Corsair iCUE 4000X RGB nasıldır?

Spectre1

Hectopat
Merhaba, bu kasayı düşünüyorum sizce nasıldır? Ayrıca bazı özelliklerini merak ediyorum örneğin kasanın önünde ki fanların ışıkları kapatılabiliyor mu? Ana kartım MSI B450M Gaming Plus fan ışıkları ve fan devrini anakartımdan kontrol edebilir miyim?
Daha önce 4000D airflow düşünüyordum fakat hem dahili 2 düz fan ile gelmesi hem de ön tarafta filtre olsa bile toz alacağını düşünmemden dolayı iCUE 4000X'e yöneldim. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü bir kasa değil, mesh kasalar gibi boydan boya önden değil yanlarından hava çekiyor. Malzeme kalitesi iyidir. Egzoz fan bulunmuyor ama, bir adet de egzoz fan alsan hava tahliyesi için iyi olur.

RGB'leri kapatma konusunda ise büyük ihtimal sistem açılırken LED'ler aktif çalışacaktır ama RGB programındaki profili devreye sokunca ışıklar sönecektir (eğer profili fanların sönmesi için bir profil oluşturursan).

Fan devirlerini ise fanlar PWM destekli ise kontrol edebilirsin BIOS'tan. Ki hatırladığım kadarı ile PWM destekli fanlardı.

Merhaba, bu kasayı düşünüyorum sizce nasıldır? Ayrıca bazı özelliklerini merak ediyorum örneğin kasanın önünde ki fanların ışıkları kapatılabiliyor mu? Ana kartım MSI B450M Gaming Plus fan ışıkları ve fan devrini anakartımdan kontrol edebilir miyim?
Daha önce 4000D airflow düşünüyordum fakat hem dahili 2 düz fan ile gelmesi hem de ön tarafta filtre olsa bile toz alacağını düşünmemden dolayı iCUE 4000X'e yöneldim. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
RGB kontrollerini iCUE üzerinden yapacaksınız. Corsair'in bu bağlantısıysa anakarta dahil USB portu üzerinden sağlanıyor. Mystic Light ile bir işiniz kalmıyor. Fan kontrolü ise ya BIOS'tan ya da MSI Center üzerinden ayarlanabilir.

4000X en iyi hava akışına sahip kasalardan biri değil ama böyle bir iddiası da yok zaten. Görsellik ve malzeme kalitesi açısından kendisini ayırıyor.

Teşekkürler tavsiye ediyor musunuz peki? Benim istediğim hem toz almayacak hem de yeteri kadar soğutması olacak bir kasa. Çünkü şu anki kasamın biraz toz sorunu var zaten eski 5 yıllık bir kasa. MSI MPG 110r nasıldır?
@Sir Benjamin @Uchiha Shisui @Kiron LXXII

Hava akışı 4000D'de açık ara daha iyi. 5 10 derece kadar fark atıyor. Fakat dediğim gibi işlemcim 65 67 dereceleri geçmediği için benim için problem olmuyor. Belli aralıklarla toz filtrelerini temizliyorum.
Her iki kasa da seni üzmez ama bence cam olan daha güzel gözüküyor. Ben camı kullanıyorum.

PSU'suz 850 TL'ye almıştım...
Hocam valla güç kaynağı da dahil üstüne İtopya'nın sisteme yerleştirdiği orijinal egzoz fan da dahil 1000 TL fiyatı vardı, çok iyiydi gerçekten. Kasa çok hoş bir kasa, yine düşündüğünüz zaman karlı çıkıyorsunuz. Şuan kasanın normal halinin fiyatı da yükseldi bayağı.

Geri
Yukarı