Elektronik Corsair iCUE SP120 RGB Elite fan 429TL

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
AF (airflow) serisi değil, SP (static pressure) fan olduğundan dolayı en üst düzey hava akışına sahip fan denilemez ama kaliteli bir ürün. Havayı ortaya yoğun verdiği için genelde radyatörlerde kullanılıyor. Ben denemek için aldım, tercih edilebilir.

1690324374732.png

Son düzenleme:
1500 devirde fanlar gayet yeterli hava veriyor. Üst düzey kasalar için bu fanlar alınmaz zaten 140'lık fanlara bakılmalı. Corsair 4000X RGB kasayla beraber geliyor gayet yeterli. Dışarıya yüksek ses veren fanlardansa bu fanı tercih ederim.

1500 devirde fanlar gayet yeterli hava veriyor. Üst düzey kasalar için bu fanlar alınmaz zaten 140'lık fanlara bakılmalı. Corsair 4000X RGB kasayla beraber geliyor gayet yeterli. Dışarıya yüksek ses veren fanlardansa bu fanı tercih ederim.
Şimdi test ediyordum da güzel bir fan değil hocam. RGB dışında bir numarası yok. Sessiz kaliteli bir kasa fanı ama 300-400TL'den fazla verilmezmiş.

Şimdi test ediyordum da güzel bir fan değil hocam. RGB dışında bir numarası yok. Sessiz kaliteli bir kasa fanı ama 300-400TL'den fazla verilmezmiş.

Hocam nasıl bir numara bekliyorsunki programlardan son hıza aldığında 1500 devire çıkıyor ön de bundan üç tane olsa zaten güzel hava veriyor. Ürünün olması gereken fiyatı bu civarlarda zaten maximum 450 TL ama çoğu yerde 800 bandından satılıyor evet bu paralar etmez ama F/P ürünü sayılır. Bir de Corsair bileşenleriyle ayrı bir hoş oluyor.

Hocam nasıl bir numara bekliyorsunki programlardan son hıza aldığında 1500 devire çıkıyor ön de bundan üç tane olsa zaten güzel hava veriyor. Ürünün olması gereken fiyatı bu civarlarda zaten maximum 450 TL ama çoğu yerde 800 bandından satılıyor evet bu paralar etmez ama F/P ürünü sayılır. Bir de Corsair bileşenleriyle ayrı bir hoş oluyor.
Görsel olarak muhteşem bir fan. Ama daha geçen hafta 150TL'ye aldığım ışıksız ID-Cooling fan kadar bile hava vermiyor. 400TL'ye görüntü olarak yeterli bir kasa fanı. Ama daha ucuza kapatılabilecek modeller var.

Yahu bir fanın 500-700 lira olması kimseyi delirtmiyor mu? Alt tarafı belirli bir devirde dönen pervane ve 500 lira. 100-200 liralıktan ne farkı var bunun?

Delirtmediğini nereden çıkardın bunu ekonomiden sorumlu kesime sormak lazım. Alttrafı bir fan evet dışarıda 20-30 eurodan satılan fanlar senin ülkende 700-800 bandında. Ben kasam Corsair 4000X olduğu için farklı fan takarsam sırıtacağı için tercih ettim. Üst düzey bir fan değil zaten F/P ürünü normalde ama çok artırrıdılar fiyatları.

Geri
Yukarı