Corsair Void Elite RGB 7.1 509TL

Sanırım yazılımsal bir sorun ve bir kaç kişi bu sorunu driverları silip kurarak falan düzelttiğini söylüyor. Kulaklık elime ulaştığı zaman eğer öyle bir sorun ile karşılaşırsam yazarım, yardımcı olur musunuz? Bu arada dip ses sorunu sadece yüksek ses seviyelerinde mi oluyor?
Geçen gün ucuza (27TL) kulaklık aldım. Kulaklığı takıyorum hışırtı sesi geliyor çıkartıyorum ses kesiliyor kafayı yedim. Öbür PC'e taktım onda sorun olmadı. Ama çok zor bir sorun olmamalı bence çözülür mutlaka. Geçenlerde bir yayıncı tanıdığıma aldırdım şuan kullanıyor bayağu memnun dip ses sorunu yok.

Sanırım yazılımsal bir sorun ve birkaç kişi bu sorunu driverları silip kurarak falan düzelttiğini söylüyor. Kulaklık elime ulaştığı zaman eğer öyle bir sorun ile karşılaşırsam yazarım, yardımcı olur musunuz?

Evet dediğim gibi yazılımsal bir sorun. Birkaç adımda çözülüyor. Çözümü atayım sen denersin. Eğer yapamazsan yardımcı olmaya çalışırım.

Bu arada dip ses sorunu sadece yüksek ses seviyelerinde mi oluyor?

Hayır her ses seviyesinde oluyor. Bu arada yazılımı yüklemezsen dip ses sorunu da olmuyor ama 7.1 özelliğini kullanamıyorsunuz.

Ben 1.5 senedir wireless olanını kullanıyorum. iCue kursam da kurmasam da dip ses sorunu şimdiye kadar hiç olmadı. Ses kalitesi ve mikrofonundan son derece memnunum. İyi ki almışım diyorum, çok uygun bir fiyata almıştım. Şimdi bu kalitede bir kulaklığı o fiyata almam mümkün değil.

Ben şimdiye kadar 3-4 defa çözdüm ama nedense bazı arkadaşlar beceremiyor. Bence bir şeyi yanlış yaptıkları için.
2 kere surround 1 kere şu an indirimde olan modeli denedim 3'ünde de dip ses sorunu vardı, internette bulunan her türlü çözümü Corsair'in desteğinin söylediği çözümleri dahi aklınıza gelebilecek her türlü yolla denedim, dip ses sorunu gitmedi. Ek olarak garanti servisleri de dip ses yapan ve yazılımsal olarak çözülmeyen kulaklıkların sorunlu olduğunu kabul edip iade ya da değişim yapıyor. Becerememek ile alakası yok. Ha bir de bana gelen 3 kulaklığın 2'sinde aşırı boğuk sesler mevcuttu. Equalizer ayarı ile uğraşmak istemediğimden iade ettim neyse ki Amazon'dan aldığım için direkt iadesi yapıldı. Bu kulaklık yerine Blackshark V2X öneririm.

@BurakFİDAN
Dip ses çözümü
Barricade adlı kullanıcının yazdığı mesaj.
2 kere Surround 1 kere şu an indirimde olan modeli denedim 3'ünde de dip ses sorunu vardı, internette bulunan her türlü çözümü Corsair'in desteğinin söylediği çözümleri dahi aklınıza gelebilecek her türlü yolla denedim, dip ses sorunu gitmedi. Ek olarak garanti servisleri de dip ses yapan ve yazılımsal olarak çözülmeyen kulaklıkların sorunlu olduğunu kabul edip iade ya da değişim yapıyor. Becerememek ile alakası yok. Ha bir de bana gelen 3 kulaklığın 2'sinde aşırı boğuk sesler mevcuttu. Equalizer ayarı ile uğraşmak istemediğimden iade ettim neyse ki Amazon'dan aldığım için direkt iadesi yapıldı. Bu kulaklık yerine blackshark v2X öneririm.

Doğrudur. Benim kullandığımda çözüm işe yarıyor. Corsair neden hala düzeltmeden satıyor şu ürünü anlamış değilim.

Eğer dip ses sorunlu çıkarsa diye çok tedirginim, siparişi iptal etsem mi diye düşünüyorum.
Kesinlikle iptal edin, buradan alın. Eğer İncehesap'dan alırsanız ve yüksek oranla yaşanan dip ses sorununu yaşarsanız ortalama 10 gün garanti servisinin değişim ya da iade raporu yazması, iade yapmak isterseniz Corsair Türkiye servisinin keyifine bağlı olarak 15-20 gün bekliyorsunuz. Amazon'dan alın, 3 günde iadeniz yapılır maksimum sorun yaşarsanız. Şahsen ben 1.5 ay boyunca iade bekledim Sinerji'den aldığımda, aşağıda bağlantısını verdiğim kulaklığı kullanmama rağmen 2 günde iademi yaptılar, umursamıyor kullanıp kullanmamanı Amazon.
1631129057960.png

Kesinlikle iptal edin, buradan alın. Eğer İncehesap'dan alırsanız ve yüksek oranla yaşanan dip ses sorununu yaşarsanız ortalama 10 gün garanti servisinin değişim ya da iade raporu yazması, iade yapmak isterseniz Corsair Türkiye servisinin keyifine bağlı olarak 15-20 gün bekliyorsunuz. Amazon'dan alın, 3 günde iadeniz yapılır maksimum sorun yaşarsanız. Şahsen ben 1.5 ay boyunca iade bekledim Sinerji'den aldığımda.

Bence de Amazon'dan almak çok daha mantıklı. Hemen hemen aynı fiyat. Başka alacak kişiler varsa da Amazon'dan alsınlar.

Bence de Amazon'dan almak çok daha mantıklı. Hemen hemen aynı fiyat. Başka alacak kişiler varsa da Amazon'dan alsınlar.
Aynen, ürüne Corsair'e ek olarak da hatırladığım kadarıyla birkaç yıl Amazon garantisi kazanıyorsunuz sorun yaşarsanız Corsair'den önce Amazon'a yazın para iadenizi yaparlar, eğer değişim isterseniz iadenizi yaparlar yenisini alınca farkı öderler ürün kaç TL olduysa.

Kesinlikle iptal edin, buradan alın. Eğer İncehesap'dan alırsanız ve yüksek oranla yaşanan dip ses sorununu yaşarsanız ortalama 10 gün garanti servisinin değişim ya da iade raporu yazması, iade yapmak isterseniz Corsair Türkiye servisinin keyifine bağlı olarak 15-20 gün bekliyorsunuz. Amazon'dan alın, 3 günde iadeniz yapılır maksimum sorun yaşarsanız. Şahsen ben 1.5 ay boyunca iade bekledim Sinerji'den aldığımda.
Karta tam para yüklemiştim, 510TL yani. İptal için mail atıp karta tekrar 10 20 lira daha yüklemekle falan uğraşmak gerçekten istemiyorum. Eğer dip ses sorunu oluşursa da yazılımsız kullanınca sorun olmuyormuş sanırım. Yazılımsız kullanırım stereo kullanırım, yapacak bir şey yok.

Karta tam para yüklemiştim, 510TL yani. İptal için mail atıp karta tekrar 10 20 lira daha yüklemekle falan uğraşmak gerçekten istemiyorum. Eğer dip ses sorunu oluşursa da yazılımsız kullanınca sorun olmuyormuş sanırım. Yazılımsız kullanırım stereo kullanırım, yapacak bir şey yok.

Siz bilirsiniz tabii ki de. Ben geçenlerde format attım ve yazılımı yükleyip sorunla uğraşmaya üşendim. 2-3 aydır yazılımsız kullanıyorum. Aşırı bir farkını görmedim. Artık rekabetçi oyun oynamıyorum ama belki orada fark oluyordur emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı