Corsair iCUE yazılımı açınca 11400F işlemci 65 derece oluyor

Manksien

Decapat
Daha fazla  
İşlemci normalde bosta 30-35 derecede calisirken ICUE'yu actigim anda 55'lere cikip 60-65 derece seviyelerinde takiliyor. Forza Horizon 5 Extreme grafiklerde oynarken iCUE kapali 55-60 dereceleri gorurken iCUE acik oynarsam 70-75 hatta bazen 80 dereceyi goruyor. Fotograflara Afterburner fotografi koydum.
i5-11400F
ID-Cooling SE-224 XT.
MSI Afterburner.
ASUS Prime B560M-A

1637002297350.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci normalde bosta 30-35 derecede calisirken ICUE'yu actigim anda 55'lere cikip 60-65 derece seviyelerinde takiliyor. Forza Horizon 5 Extreme grafiklerde oynarken iCUE kapali 55-60 dereceleri gorurken iCUE acik oynarsam 70-75 hatta bazen 80 dereceyi goruyor. Fotograflara Afterburner fotografi koydum.
i5-11400F
ID-Cooling SE-224 XT.
MSI Afterburner.
ASUS Prime B560M-A

Eki Görüntüle 1215869

Bende de o program var bir açıp deneyim işlemci tüketiyor mu?

Şimdi bir daha denedim yine fark yok. Bende yazılıma yalnızca klavye bağlı, bağlantılı cihazlar ile alakalı bir durum olabilir belki.

Şimdi bir daha denedim yine fark yok. Bende yazılıma yalnızca klavye bağlı, bağlantılı cihazlar ile alakalı bir durum olabilir belki.
Yazilima sadece Corsair Katar Pro mouse bagli, birkac hafta oncesine kadar Asus Tuf Gaming RTX 3060 Ti da bagliydi ama bir anda yok oldu. O zamanlar da boyle isiniyordu.

Yabancı birkaç forumda da benzer konular gördüm ama çözüme dair bir şey yazılmamış. Belli ki her sistemde de benzer bir sorun yapmıyor. Bir ayar yapman gerekmediğinde kapalı tutmak geçici bir çözüm olabilir.

Yabancı birkaç forumda da benzer konular gördüm ama çözüme dair bir şey yazılmamış. Belli ki her sistemde de benzer bir sorun yapmıyor. Bir ayar yapman gerekmediğinde kapalı tutmak geçici bir çözüm olabilir.
Zaten sistem açıldığında açıyorum uygulamayı, kendi dpi'ı otomatik ayarlıyor sonra kapatıyorum. Yoksa açmıyorum bile.

Geri
Yukarı