Birçok arkadaşımızın sorup gerekli yanıtları bulamadığı bir ekipmana değinmek istiyorum. Eğrisiyle doğrusuyla ''Corsair K55 Gaming Keyboard''.

Öncelikle başlamak istediğim nokta şu, sizin kullanımınıza en uygun klavye çeşidi nedir?
Bu sorunun cevapları içinde olması gereken en temel iki madde, mekanik veya değil, sol kısımda makro için ek tuş kiti olmalı veya olmamalı. Bunlar dışında kalan her şey lüks! RBG aydınlatmalar, Razer özel tasarımı ya da Asus fanları için Strix Tactican Pro vs.

Eğer sizin cevaplarınız içinde, sol cephede makro için tuş kiti olsun, mekanik veya yarı mekanik olsun, RGB aydınlatma olsun ve uzun ömürlü olsun varsa Corsair K55 sizin için biçilmiş kaftan. Mükemmel bir F/P ürünü. Hadi inceleyelim o halde.

Corsair K55 mekanik hissiyatı veren, mekanik klavyeler kadar hızlı tepki verebilen, mekanik klavyelere nazaran (bence) daha rahat ve iyi kullanım sunan ve kesinlikle daha sessiz çalışan, yarı mekanik bir oyuncu klavyesi. Kutusundan bilek desteğiyle çıkan, mükemmel şık ve biraz büyük bir tasarım sunan, RGB aydınlatmaları ve RGB LED'lerde geniş seçenek sunan, wow gibi karmaşık skill kombinasyonları olan oyunlarda size makro veya ek olarak WASD'ye oturan parmaklarınıza yakınlarda rahat ulaşım sağlanabilecek sol cephe makro tuş kiti sunan fiyatının fazlasını hak eden dört dörtlük bir oyuncu klavyesi.

Bunun yanında yeteri kadar multimedya tuşu barındırıyor ve driver olmadan kullanım sağlamanıza hatta makroları bile ayarlamanıza imkan sunuyor. Tuşlar ve hissiyat gerçekten, mükemmel. Eğer almayı düşünüp arada kaldığınız ve yeterli bilgi edinemediğiniz bir ürünse, benim tavsiyem kesinlikle almanız yönünde olur. Farklı sorularınız olursa detaylı olarak (klavyenin kullanıcısı olarak) yardımcı olurum :)

K55_RGB_Harpoon_NA_03.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun. Bende bu ürünü almayı düşünüyorum. Yazdığım maddeleri puanlarmısınız sırasıyla. Birde yorumlarınızı katarsanız sevinirim.
1) En önemlisi kesinlikle bilek destekli olmasını istiyorum.
2) RGB özellikli olması.
3) Mekanik klavye olması.
4) Hızlı tepki süresi.
5) Makro özelliği pek önemli değil. Mouse üzerinden yapıyorum zaten.
Örneğin; 1) 9/10 puan. (Sonrasında yorum) Bileği iyi kavrıyor , uzun süreli kullanım için ideal bir yapıya sahip, gibi.

Kalite algısı çok yüksek, gerçekte de böyle mi acaba? Pahalı bir şey kullandığınızı buram buram hissettirdiğini umuyorum.
Fiyatı ne kadar ?
Mekanik klavyelerde bunlar olur, zamanla geçer. Switch'ler çok taze olduğu için takılıyor. Biraz aşınınca bu sorunlar kalkar ortadan.

235₺ gamextra'da

İlk incelemem bu, dikkat etmeye çalışırım :)

1- Multimedya tuşlarının yanında windows kilitleme ve makro tuşu var, makro tuşuna bastıktan sonra hangi tuşa atama yapmak istiyorsanız o tuşa basıp sonra makroyu yazıyor tekrar aynı tuşla kilitliyorsunuz. Anlatımı karışık oldu ama kullanımı rahat :)
2- Mem-chanical tuş değil, tuş içleri sıradan ama razer blackwidow kullandım daha önce, aynı hissiyatı veriyor neredeyse. Avantajı daha sessiz olması.
3- Katılıyorum, makro tuş setine ihtiyacım olduğu için ve mekanik klavye sesini sevmediğim için bunu tercih ettim, makro tuşlarına ihtiyacım olmasa daha iyi tercihler yapabilirdim.
4- Fotoğrafları eklemeye çalışıcam, yorumun için teşekkürler :)
235₺ gamextra'da

İlk incelemem bu, dikkat etmeye çalışırım :)

1- Multimedya tuşlarının yanında windows kilitleme ve makro tuşu var, makro tuşuna bastıktan sonra hangi tuşa atama yapmak istiyorsanız o tuşa basıp sonra makroyu yazıyor tekrar aynı tuşla kilitliyorsunuz. Anlatımı karışık oldu ama kullanımı rahat :)
2- Mem-chanical tuş değil, tuş içleri sıradan ama razer blackwidow kullandım daha önce, aynı hissiyatı veriyor neredeyse. Avantajı daha sessiz olması.
3- Katılıyorum, makro tuş setine ihtiyacım olduğu için ve mekanik klavye sesini sevmediğim için bunu tercih ettim, makro tuşlarına ihtiyacım olmasa daha iyi tercihler yapabilirdim.
4- Fotoğrafları eklemeye çalışıcam, yorumun için teşekkürler :)
Bazı markalarda programla makro atanıyor karışık geldi mokro ataması ayrıca bu fiyatta makrosuz klavye olarak nasıl birşey önerirsiniz

Teşekkürler. Bu bahsettiğiniz özellikleri bende biliyorum. Kullanım farkından bahsettim ben aslında. Corsair'in tuşlarında da Cooler Master gibi Corsair'e ait mekanik aksanlı hatta hisli mekanik dedikleri olay bulunuyor. Logitech G213, Razer Ornata, Corsair K55 ve CoolerMaster'ın Mem-Chanical ürünleri bu yarı mekanik olarak yansıttıkları Membran Mekanik benzeri klavyeler. Kısacası bu ürünler birbirlerine yakın hissiyatları var hangisini alacağına klavyenin tasarımına veya fiyatına göre karar verilebilir.
Corsair K55 membran olarak geçiyor direkt ama incelemelerde mekanik hissiyatlı demiş çoğu kişi. Cooler Master Masterkeys Lite L klavyede ise yarı mekanik olarak Mem-Chanical kullanıldığı söyleniyor. İkisi de aynı şey mi, yoksa Mem-Chanical mekaniğe daha mı yatkın bu biraz kafamı karıştırdı.

Corsair K55 membran olarak geçiyor direkt ama incelemelerde mekanik hissiyatlı demiş çoğu kişi. Cooler Master Masterkeys Lite L klavyede ise yarı mekanik olarak Mem-Chanical kullanıldığı söyleniyor. İkisi de aynı şey mi, yoksa Mem-Chanical mekaniğe daha mı yatkın bu biraz kafamı karıştırdı.
Corsair'in iddiası yatı mekanik konusunda. Benim deneyimlerimle hiçbir alakası olmadığı yönünde. İncelemeler verilen bilgiler doğrultusunda yapıldığı içindir. Bu konuyu çözdük zaten Cooler Master'ın yeni setleri bekliyorum artık ben :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı