Corsair RGB K70 Red Switch Mekanik Klavye İncelemesi

Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün Corsair RGB K70 Red Switch Mekanik Klavye tanıtımı ile karşınızdayım.

Klavyeyi amazondan sonunda satın alabildim. Black friday indirimleri varken satın aldım hatta daha önce buraya brown switch var mı satan diye konu açmıştım.
Türkiye'de bu klavye maalesef yok bu yüzden dolayısıyla tanıtım videosuda yok bu yüzden buna gerek olduğunu düşünerek bu videoyu çekmeye karar verdim.
Arkadaşlar umarım işinize yarar. Klavyeyi almak isteyecek olan kişiler için aklında soru olursa bana sorabilirsiniz. Teşekkür ederim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güzel bir inceleme olmuş. Neden red switch tercih ettiniz? Bende yakın zamanda alacağım fakat hem oyun hemde genel kullanım için brown switch önerdiler.

Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün Corsair RGB K70 Red Switch Mekanik Klavye tanıtımı ile karşınızdayım.

Klavyeyi amazondan sonunda satın alabildim. Black friday indirimleri varken satın aldım hatta daha önce buraya brown switch var mı satan diye konu açmıştım.
Türkiye'de bu klavye maalesef yok bu yüzden dolayısıyla tanıtım videosuda yok bu yüzden buna gerek olduğunu düşünerek bu videoyu çekmeye karar verdim.
Arkadaşlar umarım işinize yarar. Klavyeyi almak isteyecek olan kişiler için aklında soru olursa bana sorabilirsiniz. Teşekkür ederim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnceleme çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Acaba ne kadara aldığınızı öğrenebilir miyim? Bir de ürünün linkini atsanız güzel olur. :)

Güzel bir inceleme olmuş. Neden red switch tercih ettiniz? Bende yakın zamanda alacağım fakat hem oyun hemde genel kullanım için brown switch önerdiler.

İlk önce teşekkür ederim izlediğiniz için :)
Red switch tercih etmemin sebebi daha önce denemiş olduğum için verdiği his bunu bilerek aldim ayrica red switch aktif olmak icin 45 gramlik gibi bir agirlik gerekiyor en hafif switch turu oyunlarda cok buyuk rahatlik sagliyor brown switch tercih etmememin sebebi ise 2 kademeli olmasi.Switch karsilastirma videolari internette mevcut bence onlari izleyin aklinizda soru kalmayacaktir :)

İnceleme çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Acaba ne kadara aldığınızı öğrenebilir miyim? Bir de ürünün linkini atsanız güzel olur. :)

Cok tesekkur ederim oncelikle 139$'a inmisti klavye vergiler ve kargo dahil toplam 180$ oldu.:)
Urunun linki:
Amazon.com: (OLD MODEL) Corsair Gaming K70 RGB LED Mechanical Gaming Keyboard - Cherry MX Red (CH-9000068-NA): Computers & Accessories

Çok güzel acaba ne kadara aldınız?
180$ kargo vergi dahil

Çok güzel bir ürün hayırlı olsun.
Hayırlı olsun.
Cok tesekkur ederim :)

Hayırlı olsun. G710'u geldiği gibi sattım yılbaşında nasipse iyi bir indirim olursa bunu alıcam.

Tesekkur ederim umarim buyuk bir indirim olur yilbasinda :)

Hayırlı olsun...
upload_2015-12-16_15-2-2.png

:LOL:Bende K70 Rgb veya K95 Rgb modelini alacağım ilerleyen zamanlarda. Yalnız brown switch alacağım kesinlikle. Red Switch gibi yarım baskı da bile algılayan, yumuşak keycapsli bir klavye istemem.

Switchleri bilmeyen arkadaşlar için basitçe anlatmam gerekirse:

Red: Daha sessizdir, key traveling için gereken basınç atıyorum 0.4'dür. Tuşlar yumuşaktır. Fps oyuncuları için tasarlanmıştır. Tercih meselesi Red switch seçebilirsiniz. Ben tuşun az da olsa tepkimesi olsun isterim. Bir de 7/24 Fps oynamayacağız sürekli.

Black
: Moba oyuncuları içindir key press tam basış ister. Key traveling en uzun olan keyboarddır. Gereken basınç 1 diyelim. Yani güya moba tarzı oynayanlar yanlışlıkla tuşa basıp ulti falan harcamasınlarr diye :). O yüzden moba oynayanlara da red önerilmez, redin tam aksidir black.

Brown
ise işte o aradığımız adamdır. İkisinin arasıdır Nereye çeksen gelir :neşeli: . Key traveling için gereken basınç 0.7 falandır. Red'e nazaran daha çok mekanik hissiyatı verir. Redden bir tık daha seslidir. En çok önerilen ve tercih edilen switch türüdür. Birçok oyuncu bu switchi tercih etmektedir.
Rakamları farazi verdim ama durum bunun gibi bir şey.
Fps oynayanlar ya red almış ya brown. Dediğim gibi tercih meselesi. Burada ki yorumlarda tamamen bana ait subjektif yorumlardır.

Blue: Typing yani yazı yazmak amaçlıdır daha çok. Zaten daktilo gibi aşırı gürültülü bir klavyedir. Hiç önermiyorum. Hem sesli görüşmelerde karşı tarafı hem de gece oyun oynarken vs. ev ahalisini bir hayli rahatsız eder. Şimşekleri üzerinize toplarsınız :LOL:.

Son düzenleme:
Amazon Km780 Brown Türkiyeye göndermiyor gelse 1. tercihim o olacak. Olmadığından red alacağım. Rakipsiz Corsair'e rakip olarak yeni çıktığı için bence şansı hakediyor. Zaten nasipse alır almaz incelemesini burada yapacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı