Corsair K68 RGB alınır mı?

Öncelikle ürünü iade olarak geri gönderdim, ürün hakkında ilk fark ettiğim şey tuşlarının kare değil de dikey biçimde dikdörtgen yapıya sahip olması. Eğer kare tuş kullandıysanız bu güne kadar, zamanla alışmanız gereken bir durum. Boşluk tuşundan tok bir ses gelmesi gerekirken, Blue switch gibi çıt çıt şeklinde ses verme durumu vardı, başka K68 RGB modellerinde aynı ses olmayabilir emin değilim. Tuş basımları gayet rahattı, ışıklandırma olarak da bayağı bir yeterli seviyede diyebilirim. Yazılımı inanılmaz detaylı yapılmış, klavye elime geçtiği gün akşama kadar kendime göre renklendirme yaparak uğraştım klavye ile. Bunlar haricinde, bazı tuşların yuvadan çıkma durumu vardı, hepsinde aynı şekilde mi bilmiyorum ama büyük ihtimalle klavyeye özel bir sıkıntı diyorum ben. Tuşlardaki yuvadan çıkma durumunu incelemek istiyorsan gerekli videoyu link olarak ekledim. Son olarak da Asus Tuf K7 modelini sipariş çektiğimi belirteyim 👍

Video linki: Corsair_K68_RGB.rar dosyasını indir - download

Videoyu seyrettim ve de şu tuş çıkması olayına anlam veremedim. Kronik bir sorun olsa herkes bahsederdi diye düşünüyorum muhtemelen sizin şanssızlığınıza gelmiş. İade etmeniz iyi olmuş en azından içinize sinen bir klavye sipariş etmişsiniz. Asus'un aldığınız klavyesi de gayet güzel bir klavye.

şu tuş çıkması olayına anlam veremedim. Kronik bir sorun olsa herkes bahsederdi diye düşünüyorum muhtemelen sizin şanssızlığınıza gelmiş.
O sesin özellikle Space, RShift gibi tuşlardan çıkmasının sebebi boyutlarının normal tuşlara göre büyük olması ve büyük tuşların arkasında, o tuşu tutan metal bir parçanın olmasıdır. Yani kronik veya şanssızlık değil.

O sesin özellikle Space, RShift gibi tuşlardan çıkmasının sebebi boyutlarının normal tuşlara göre büyük olması ve büyük tuşların arkasında, o tuşu tutan metal bir parçanın olmasıdır. Yani kronik veya şanssızlık değil.

Arkadaş tuşların fırlamasından bahsetmiş ve ben de ona ithafen demiştim. Tuş sesi hakkında bir şey diyemem ama fırlama konusu normal sayılmaz.

Videoyu seyrettim ve de şu tuş çıkması olayına anlam veremedim. Kronik bir sorun olsa herkes bahsederdi diye düşünüyorum muhtemelen sizin şanssızlığınıza gelmiş. İade etmeniz iyi olmuş en azından içinize sinen bir klavye sipariş etmişsiniz. Asus'un aldığınız klavyesi de gayet güzel bir klavye.
Evet, Tuf K7 kesinlikle çok iyi bir klavye. Corsair K68 kadar piyasada olmaması ve hakkında fazla kullanıcı incelemesi bulunmaması klavyeyi pek ön plana çıkarmıyor olabilir fakat özellikle RGB ışıklandırması, bilek desteğinin rahat ve mıknatıslı olması, ayrıca mıknatıslarında bayağı bir sağlam tutuyor olması videolarda izlediğim kadarı ile çok çok iyi diyebilirim. Zaten konu su geçirmezlik ise, Asus Tuf K7 modeli, Corsair K68'den daha üst bir sertifika, yani IP56 ya sahip. Benim bu iki klavye arasında kalmamı sağlayan tek durum, K68 modelinin herkes tarafından inanılmaz derecede tavsiye edilen Cherry MX Red switchleri kullanıyor olması ve diğerinin daha yeni bir teknoloji ile piyasada henüz fazla yaygın olmayan Optik switchler kullanıyor olmasıydı. Optik switch hakkında en ufak bir bilgim olmadığı için bu konuya yorum yapamıyorum fakat Asus Tuf K7 modelinin görsel ve rahatlık açıcısından bakıldığında bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Bunun sebebi ise, ekleyeceğim resimlerde görebileceğiniz üzere Tuf K7 modelinin ışıklandırma sistemi, tuşların hemen yanında dizayn edildiği için ışıklar çok daha belirgin ve göz alıcı diyebilirim. Bilek desteğininde tartışmasız daha rahat olması beni tamamen Tuf K7 modeline yöneltti. Klavye, bir aksilik olmazsa yarın öğlen saatlerinde elime ulaşacak. Merak ettiğin şeyler varsa, yarın tekrar buradayım 🖐👍

Dosya Ekleri

• Asus TUF k7.png
    Asus TUF k7.png
    258,3 KB · Görüntüleme: 112
  • Corsair K68 RGB.png
    Corsair K68 RGB.png
    285,6 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme:
Evet, Tuf K7 kesinlikle çok iyi bir klavye. Corsair K68 kadar piyasada olmaması ve hakkında fazla kullanıcı incelemesi bulunmaması klavyeyi pek ön plana çıkarmıyor olabilir fakat özellikle RGB ışıklandırması, bilek desteğinin rahat ve mıknatıslı olması, ayrıca mıknatıslarında bayağı bir sağlam tutuyor olması videolarda izlediğim kadarı ile çok çok iyi diyebilirim. Zaten konu su geçirmezlik ise, Asus Tuf K7 modeli, Corsair K68'den daha üst bir sertifika, yani IP56 ya sahip. Benim bu iki klavye arasında kalmamı sağlayan tek durum, K68 modelinin herkes tarafından inanılmaz derecede tavsiye edilen Cherry MX Red switchleri kullanıyor olması ve diğerinin daha yeni bir teknoloji ile piyasada henüz fazla yaygın olmayan Optik switchler kullanıyor olmasıydı. Optik switch hakkında en ufak bir bilgim olmadığı için bu konuya yorum yapamıyorum fakat Asus Tuf K7 modelinin görsel ve rahatlık açıcısından bakıldığında bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Bunun sebebi ise, ekleyeceğim resimlerde görebileceğiniz üzere Tuf K7 modelinin ışıklandırma sistemi, tuşların hemen yanında dizayn edildiği için ışıklar çok daha belirgin ve göz alıcı diyebilirim. Bilek desteğininde tartışmasız daha rahat olması beni tamamen Tuf K7 modeline yöneltti. Klavye, bir aksilik olmazsa yarın öğlen saatlerinde elime ulaşacak. Merak ettiğin şeyler varsa, yarın tekrar buradayım 🖐👍

Şimdiden hayırlı olsun, sizin adınıza çok sevindim. Umarım sorunsuz şekilde kullanırsınız ayrıca Tuf K7'nin sizi mutlu edeceğine inanıyorum.

Şimdiden hayırlı olsun, sizin adınıza çok sevindim. Umarım sorunsuz şekilde kullanırsınız ayrıca Tuf K7'nin sizi mutlu edeceğine inanıyorum.
Bende öyle inanıyorum açıkcası, Tuf K7 modeli de mutlu etmezse zaten, ya 1000 liralık yada 100 liralık bir klavye almak en iyisi olacak gibime geliyor. En azından ya en iyisini yada en kötüsünü aldım diyebiliriz, 500-600 fiyat bandında ortada kalıyoruz çünkü 😅
Ben lafı hiç uzatmadan, her yönüyle Tuf K7 modelinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Merak ettiklerini sorabilirsin 🖐👍

Son düzenleme:
4-5 ay önce RGB olan modelini 490 TL'den aldım. Aynı zamanda Red LED olan modeli 399 TL idi. Bu fiyatlara alınabilecek en iyi klavyelerden biri diyebilirim. Suya ve toza karşı dayanıklılık sunmasının yanında Cherry MX Red Switch olması büyük artı. Pişman etmez kısaca.

Acaba bilek desteği çıkıyor mu K68 Red'in.

Yeni konular

Geri
Yukarı