Corsair MP510 240GB SSD hızları düşük

Bay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. bugün kullanmakta olduğum Corsair MP510 240GB M.2 SSD'ye Crystal Disk Mark ile hız testi yaptım. Sonuç beklediğim gibi çıkmadı. Öncelikle SSD'yi neredeyse 2 yıldır kullanmakta olduğumu belirteyim. HWiNFO64 ile baktığımda SSD'ye şimdiye kadar 18TB veri okumuş 11TB veri yazmışım. Bu değerler üreticinin verdiği 400TBW değerinin çok altında değerler. Ancak bugün yaptığım testte aşağıdaki resimde gösterdiğim sonuçları aldım. Sizce garantiye vermeli miyim? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1608050689545.png

HWiNFO verileri:

1608050769087.png

Farklı bir yazılımla dener misin? Aynı model SSD bende de mevcut. Test sonuçlarını paylaşmaya çalışacağım. Birkaç konuya daha rastladım, özellikle yazma hızları düşüyor sanırım.

Farklı bir yazılımla dener misin? Aynı model SSD bende de mevcut. Test sonuçlarını paylaşmaya çalışacağım. Birkaç konuya daha rastladım, özellikle yazma hızları düşüyor sanırım.

Hemen deniyorum hocam, sağ olun.

Yüzeysel olarak şöyle paylaşayım. Benimkiler de çok kötü 😅

Screenshot 2020-12-15 200813.png

Screenshot 2020-12-15 200837.png

Belirtmek gerekirse laptop kullanıcısıyım. Görüldüğü üzere SSD çok fazla ısınıyor. Detaylı bir şekilde test yapıp paylaşacağım, müsait bir zamanımda.

Değerli hocalarım son testlerimi de yaptım. Sonuçları paylaşıyorum. SSD nin test sırasında 55 dereceyi geçmediğini söyleyebilirim. Üzerinde bir soğutucu vs. yok ama bana iyi bir değer gibi geldi. Bu sonuçlara dayanarak SSD'yi garantiye vermeli miyim? Aynısını alacağımı biliyorum ama bir süre daha idare ederim fena mı ;)
1608052452154.png

Yüzeysel olarak şöyle paylaşayım. Benimkiler de çok kötü 😅

Belirtmek gerekirse laptop kullanıcısıyım. Görüldüğü üzere SSD çok fazla ısınıyor. Detaylı bir şekilde test yapıp paylaşacağım, müsait bir zamanımda.
Sizin SSD sağlığınız %93 görünüyor. 28 TB veri okumanıza ve 70 derecelerde çalışmasına rağmen. Benim ki şuan %95 görünüyor.
Garantisi duruyorsa yollayabilirsin. Yazma değeri ölmüş resmen.
Ben de öyle düşünüyorum hocam. Olursa vereceğim.
Corsair'de böyle bi durum var.
Diğer M2'lerden ucuz olmasından belliydi zaten 😂

Değerli hocalarım son testlerimi de yaptım. Sonuçları paylaşıyorum. SSD'nin test sırasında 55 dereceyi geçmediğini söyleyebilirim. Üzerinde bir soğutucu vs. yok ama bana iyi bir değer gibi geldi. Bu sonuçlara dayanarak SSD'yi garantiye vermeli miyim? Aynısını alacağımı biliyorum ama bir süre daha idare ederim fena mı ;)Eki Görüntüle 782390

Sizin SSD sağlığınız %93 görünüyor. 28 TB veri okumanıza ve 70 derecelerde çalışmasına rağmen. Benim ki şu an %95 görünüyor.

Ben de öyle düşünüyorum hocam. Olursa vereceğim.

Diğer M.2'lerden ucuz olmasından belliydi zaten 😂

Ucuz değil aslında. Kaliteli de bir marka ama yazma hızları düşüyor böyle bir sorunu var. Bende de MP510 480GB var. Değerler aşağıdaki gibi. 1 yılda normal kullanıcıdan çok daha yoğun kullandım. Sıcaklıkları kalitesiz M.2'lerden daha iyi. Hızı okuma 3000mb/s yazma 900mb/s veriyor. Okuma hızının hala yüksek olması pek fark hissettirmiyor. Sizdeki sorun yazma hızının aşırı düşmesi. Garanti varsa kullanın.

1608053343650.png

Ucuz değil aslında. Kaliteli de bir marka ama yazma hızları düşüyor böyle bir sorunu var. Bende de MP510 480GB var. Değerler aşağıdaki gibi. 1 yılda normal kullanıcıdan çok daha yoğun kullandım. Sıcaklıkları kalitesiz M.2'lerden daha iyi. Hızı okuma 3000mb/s yazma 900mb/s veriyor. Okuma hızının hala yüksek olması pek fark hissettirmiyor. Sizdeki sorun yazma hızının aşırı düşmesi. Garanti varsa kullanın.

Eki Görüntüle 782408
Önerinizi dikkate alacağım hocam. Teşekkür ederim.
Güncelleme: Bugün SSD'yi vatana verdim. Ben 2 sene garantisi var sanırıyordum. 3 seneymiş garanti süresi şaşırdım. Yaklaşık 20 gün içinde geleceğini söylediler. SSD'yi alır 2 sene daha kullanırım. Sonrasını başka zaman düşünürüz. Hepinize tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Merhaba değerli forum sakinleri,
Konuyu açmamdan bugüne kadar 20 günden fazla zaman geçti. Ve vatan bilgisayardan bugün ssd yi alabileceğime dair mesaj aldım. Yarin gidip almayı düşünüyorum ama biraz araştırma yaptım ve az bir fiyat artışı karşılığında çok daha kaliteli bir ssd alabileceğimi fark ettim. Almak istediğim ssd burada. Şimdi asıl soruma gelecek olursak garantiden gelen ssd yerine para iadesi alabilir miyim? Aynı ssd yi alıp 2 sene sonra tekrar bozulmasını istemiyorum.
Aynı ssd yi alıp 2 sene sonra tekrar bozulmasını istemiyorum.
Aynı ssd (MP510) yine bozuldu değerli grup üyeleri. Bu ssd yi almamanızı öneriyorum. Yazma hızı yine yukardaki görsellerdeki gibi fakat ssd yi alalı daha 8 ay bile olmadı. Artık bu ssdden kurtulmanın yollarını arıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı