Corsair MP510 mu, Adata SX8200 mü?

Sizce hangi M.2 SSD tercih edilmeli?

• Oy verenlerin toplamı
    4
  • Anket kapandı .

quaresma7x

Centipat
Herkese merhaba, M.2 SSD kararım için son iki ürün kaldı. Dediğim gibi Corsair MP510 mu, Adata SX8200 mü sizce? Arada çok fiyat farkı yok zaten ama hani marka kalitesi olarak sizce hangisi iyi?

Screenshot_20190821-003510910.jpg
Screenshot_20190821-003529669.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiside güzel ben de ikilemde kalmıştım. Alırken SX8200 pro 70-80 lira daha uygundu onu almıştım. Fiyatları hangisi uygunsa onu tercih et. Çok yakınsa Corsair.

Bence corsair almalisin.
Peki sizce neden corsair?
Bildiğim kadarıyla SX8200 tarafında kayıtlı bir kronik sorun yok SU650 gibi. Bu sebeple ADATA seçmeniz daha mantıklı olacaktır yüksek performansı sebebiyle.
Yok deniliyor ama benim şansıma bana gelir o ilk kronik sorun galiba 😂 Adata pek verdiği değeri yansıtamıyor diyorlar bilemedim, marka olarak hangisi iyi peki
İkiside güzel ben de ikilemde kalmıştım. Alırken SX8200 pro 70-80 lira daha uygundu onu almıştım. Fiyatları hangisi uygunsa onu tercih et. Çok yakınsa Corsair.
Sizce neden corsair peki
Edit: Adatanın 260tb Corsair'in 400tb yazma ömrü var verilere göre. Ve iops değerlerinde corsair daha üstte bir tık.

Son düzenleme:
Adatanın kapasitesi 256GB Corsair 240GB adatanın 16GB fazlalığı var.
Kağıt üzerinde adatanın okuma, yazma ve iops değerleri daha iyi fakat gerçek testlerde bu değerlerin biraz altınta kalıyor. Yani corsair ile yakın değerleri var.

ADATA:
Kapasite:
256GB
Bağlantı: M.2
Okuma Hızı: 3500MB
Yazma Hızı : 1200MB
IOPS Okuma: 220K
IOPS Yazma: 290K
-----
CORSAİR:
Kapasite: 240GB
Okuma Hızı: 3100MB
Yazma Hızı : 1050MB
IOPS Okuma: 180K
IOPS Yazma: 240K

Corsairin de yazma ömrü daha fazla. Sonuç olarak birinin 16GB kapasite fazlalığı diğerinin kullanım ömrünün daha fazla olması.

Adatanın kapasitesi 256GB Corsair 240GB adatanın 16GB fazlalığı var.
Kağıt üzerinde adatanın okuma, yazma ve iops değerleri daha iyi fakat gerçek testlerde bu değerlerin biraz altınta kalıyor. Yani corsair ile yakın değerleri var.

ADATA:
Kapasite:
256GB
Okuma Hızı: 3500MB
Yazma Hızı : 1200MB
IOPS Okuma: 220K
IOPS Yazma: 290K
-----
CORSAİR:
Kapasite: 240GB
Okuma Hızı: 3100MB
Yazma Hızı : 1050MB
IOPS Okuma: 180K
IOPS Yazma: 240K

Corsairin de yazma ömrü daha fazla. Sonuç olarak birinin 16GB kapasite fazlalığı diğerinin kullanım ömrünün daha fazla olması.
5 dakika önce battı balık yan gider diyerek Corsair'i almış bulunmaktayım. Aslında Adata da 240 gb'mış hocam, Corsair net rakamı söylemiş. Adata kağıt üzerinde daha iyi ama niyeyse içimden bi ses 1050mb yazma hızı neyine yetmeyecek dedi uzun kullan diyerek onu dinledim Corsair aldım. Umarım pişman olmam...

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 39
5 dakika önce battı balık yan gider diyerek Corsair'i almış bulunmaktayım. Aslında Adata da 240 gb'mış hocam, Corsair net rakamı söylemiş. Adata kağıt üzerinde daha iyi ama niyeyse içimden bi ses 1050mb yazma hızı neyine yetmeyecek dedi uzun kullan diyerek onu dinledim Corsair aldım. Umarım pişman olmam...

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Fiyat farkı fazla yoksa iyi seçim. Bu hızlar şu anda yeterde artar bile. Pişman olacağını sanmıyorum.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Fiyat farkı fazla yoksa iyi seçim. Bu hızlar şu anda yeterde artar bile. Pişman olacağını sanmıyorum.
Çok teşekkür ederim, cumartesi elime geçer o zaman bi test yapacağım umarım güzel olur. Tekrardan teşekkürler. :)
Corsair'i kullanmış bulunmaktayım,
Buradan merak edenler bakabilir. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı