Corsair Obsidian 1000D kasa uyumsuzluk yaratır mı?

KaanStyle

Hectopat
Merhabalar, ASUS ROG VIII Formula ATX anakartım var bu anakartın yanında Corsair Obsidian 1000D kasa almak istiyorum. Fakat bu kasanın özelliklerini okuduğumda mini ITX ve eatx olarak iki farklı sistemin tek kasaya kurabileceği yazıyordu. Benim anakartım ATX bu kasayı alırsam uyumsuzluk olur mu?

EATX Zaten extended ATX demek bildiğim kadarıyla. Senin anakarta da fazlasıyla yeter bu kasa. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi hatta standart kullanıcı için çok da büyük olur.
70-70-30 boyutunda bir kasa. Yani çok büyük ve gereksiz.
Oldukça büyük bir kasa ileride 2 sistemi tek kasada kullanmak amaçlı kullanmayı düşünüyorum.
Neden iki sistem kullanmayı düşünüyorsun?

70-70-30 boyutunda bir kasa. Yani çok büyük ve gereksiz.

Neden iki sistem kullanmayı düşünüyorsun?

Ben bir içerik üreticisiyim YouTube'da videolar yapıyorum yakın zamanda da yayınlara başlamaya karar verdim o yüzden 1 sistemi oyun bilgisayarı diğer sistemi ise yayın bilgisayarı yapmayı düşünüyorum tek kasada olursa bunlar daha iyi olur diye düşünüyorum 2 farklı kasa yerine.

Ben bir içerik üreticisiyim YouTube'da videolar yapıyorum yakın zamanda da yayınlara başlamaya karar verdim o yüzden 1 sistemi oyun bilgisayarı diğer sistemi ise yayın bilgisayarı yapmayı düşünüyorum tek kasada olursa bunlar daha iyi olur diye düşünüyorum 2 farklı kasa yerine.
1 tane PC ile de çok rahat yayın yapabilirsin. Ama sen bilirsin.

Dedikleri gibi eatx ve mini ITX iki sistem toplanabiliyorsa aynı kasaya bendeki ATX anakartı oyun sistemi yapıp mini ITX bir ekran kartı da alırsam onu da 2. sistem yaparım diye düşünüyorum. Ben fazla bilgili değilim bu konularda eatx kasa ATX anakarta olur mu diye merak ettiğim için açmıştım konuyu eğer uyumluysa sıkıntı yok :) cevaplar için teşekkürler.

Dedikleri gibi eatx ve mini ITX iki sistem toplanabiliyorsa aynı kasaya bendeki ATX anakartı oyun sistemi yapıp mini ITX bir ekran kartı da alırsam onu da 2. sistem yaparım diye düşünüyorum. Ben fazla bilgili değilim bu konularda eatx kasa ATX anakarta olur mu diye merak ettiğim için açmıştım konuyu eğer uyumluysa sıkıntı yok :) cevaplar için teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzlemeni tavsiye ederim. Eğer izlemediysen.

Geri
Yukarı