Corsair RM750 vs Thermaltake Toughpower GF3

Friedhelm

Hectopat
İkisinin de fiyatı benzer hangisini almalıyım?
Thermaltake daha yeni ve ATX 3.0 teknolojisine sahip olduğu için şu anlık fikrim ondan daha ama gene bir danışmak istedim bilen birisi cevaplarsa ve bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka 750W PSU varsa sevinirim.

ATX 3.0 olmamakla birlikte;

Fazladan W isterseniz de;

Bu ATX 3.0'ın avantajları nelerdir? Ne fayda sağlar bana? Ben son teknoloji almak istiyorum da değer mi gerçekten buna?

@Friedhelm nasıl bir sistemde kullanacaksınız?

RTX 4070 Ryzen 5 5600 işlemcili sistemim var, sence Thermaltake Smart RGB 600W bu sisteme yeter mi? Yeterse yenisini al mıyım? Sıvı soğutmada takmayı düşünüyorum ileride sıkıntı olur mu? @Oreki sende cevaplarsan sevinirim kankam.

RTX 4070 Ryzen 5 5600 işlemcili sistemim var, sence Thermaltake Smart RGB 600W bu sisteme yeter mi? Yeterse yenisini al mıyım? Sıvı soğutmada takmayı düşünüyorum ileride sıkıntı olur mu? @Oreki sende cevaplarsan sevinirim kankam.

4 yıldır kullanıyorum bu PSU'yu onu da ekleyem, sitede 100bin saat kullanım ömrü ve 5 yıl garantisi var diyor, ama gene de herhangi bir sıkıntı olur mu?

Eldeki yeterli, değiştirmeye gerek yok.

Eldeki yeterli, değiştirmeye gerek yok.

4 yıldır kullanıyorum daha kaç yıl idare eder? Sıvı soğutma alsam bir sorun yaratır mı?
R5 7500F e yükseltsem işlemciyi bir sıkıntı yaşar mıyım?
Seni böyle soru yağmuruna boğdum biraz kusura bakma şu forumda fikrine güvendiğim en sağlam adam sensin brom.

4 yıldır kullanıyorum daha kaç yıl idare eder?

Bunu tam olarak bilemeyiz. Daha rahat anlaşılsın diye deprem tahmini yapmaya benzetiyorum ben bunu. Thermaltake Smartpower 650 kullanıyorum ben de, 9. yılımıza girdik hala daha sorunsuz çalışıyor.

Sıvı soğutma almanız da bir problem yaratmaz. 7500F taksanız da yine yeterli olur.

Seni böyle soru yağmuruna boğdum biraz kusura bakma şu forumda fikrine güvendiğim en sağlam adam sensin

Teşekkür ederim. Ben daima olamıyorum ama. PSU konusunda @Andar Han @Sir Benjamin @RPM in fikirlerine de benimkilere ne kadar güveniyorsanız o kadar güvenebilirsiniz. İlk aklıma gelenler sadece. Ben yoksam eğer sevgili arkadaşlarımızı etiketleyin.

Geri
Yukarı