Corsair Spec-01 Doğru Hava Akışı Sağlamak

önerebileceğiniz kasa fanları nelerdir? CFM değeri minimum kaç olmalı?

İşlemci soğutucum i5 8400'ün stok fanı.

Bu bağlamda Kule tipi soğutucu kullandığını kabul ederek, birinci metottaki montajı yapmanı öneririm, ek olarak kullanılacak fan konusundaki önerim ise "bir kasa fanından ne beklediğin" yönünde düzgün değerlendirme yapman gerektiğidir. Şöyle ki;

Egzoz fanının "sadece PWM bağlantılı olması şart değil". Sessiz olduğu takdirde Molex ile de bağlayabilirsin. Bütçe açısından rahatlatıcı olacaktır.

Tavsiye : Fan seçerken Fiyat>Ses düzeyi>CFM>Bağlantı endeksli değerlendirme yapman olacak.

Bana kalırsa 12 liralık fan ile 35 liralık bir fan arasında açık konuşmak gerekirse malzeme kalitesi ve fan göbeğinin yapısı hariç, aşırı bir fark yok.

Saygılar,

Öne 2 adet içeriye üfleyecek, arkaya 1 adet dışarıya üfleyecek şekilde kullanıyorum, PWM fanlar aldım. Kablolamayı da olabildiğince iyi yaptım, çoğu kablo gizli. SSD'yi en üstteki disk yuvasına, HDD'yi bir altına monte ettim. Böylelikle alttaki fan diskleri de soğutmuş oluyor. Üstteki fan da ekran kartına soğuk hava sağlıyor. Çok memnunum.

Kasa ile birlikte gelen fanı kullanmıyorum çünkü 3 pinli PWM olmayan bir fan, güç geldiğinde son güçte çalışıp ses yapıyor.

Bunun kırmızı LED olanını almıştım 3 adet, tabi o zamanlar 20-25 liraydı.
Konuyu hortlatmak gibi oluyor ama rica etsem kasanın fotoğrafını atar mısın dostum? Kablolamayı merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı