Corsair Spec-Delta açılırken fan sesi

chnnhc67

Hectopat
Bilgisayar açılırken fanlar 3-4 saniye gürültülü çalışıyor. Sonra normale dönüyor ama güç kablosunu çıkarıp taktığım veya takılı olduğu prizi değiştirdiğim zaman bu süre 10 saniyeye kadar çıkıyor. Bilgisayar daha bir haftalıkken kasanın içini açıp kapatmıştım bir şey için ve geri açtığımda bu sefer fanlar durmadan gürültülü çalışmıştı ve monitöre görüntü gelmemişti. Anakart kendini kilitlemiş bir şekilde hallettik. PSU'da bir problem mi var yoksa normal bir şey mi? Sistem özelliklerim şu şekilde.
ASUS TUF GeForce RTX 2060.
AMD Ryzen 5 3500X.
ASUS B450M-K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses çıkaran ekran kartının fanlarımı yoksa kasanın fanlarımı kasa fanlarıysa ve rahatsızsanız kasa kontrolcülerini kontrol edip düzgünse yeni bir kontrolcü alıp sorunu giderebilirsiniz bu sorun bazen manuel olarak ayarlanan fan hızlarından da kaynaklanıyor windows algılanana dek ayarlanan manuel fan hızlarını bir süre maksimumda tutup ardından istediğiniz değerlere çekiyor ama sorun ekran kartındaysa durum biraz sıkıntılı burda profesyonel destek-garanti süreci vs gerekir.

Ses çıkaran ekran kartının fanlarımı yoksa kasanın fanlarımı kasa fanlarıysa ve rahatsızsanız kasa kontrolcülerini kontrol edip düzgünse yeni bir kontrolcü alıp sorunu giderebilirsiniz bu sorun bazen manuel olarak ayarlanan fan hızlarından da kaynaklanıyor windows algılanana dek ayarlanan manuel fan hızlarını bir süre maksimumda tutup ardından istediğiniz değerlere çekiyor ama sorun ekran kartındaysa durum biraz sıkıntılı burda profesyonel destek-garanti süreci vs gerekir.
Hayır kasanın fanları. Normal çalışırken bir sıkıntı yok zaten, oyundayken hızlanıyor o kadar. Benim merak ettiğim kabloyu çıkarıp takınca falan neden açılıştaki bu süre uzuyor, bir problem mi var

Aynı kasayı bende kullanıyorum ve dediğiniz gibi 2-3 saniye açılışta ses yapıyor problem değil. Sıkıntı yok. Açılışta ve oyun açılışlarında bu ses normal. Anlık bir ses veriyor. Normal bir durum.
Hayır kasanın fanları. Normal çalışırken bir sıkıntı yok zaten, oyundayken hızlanıyor o kadar. Benim merak ettiğim kabloyu çıkarıp takınca falan neden açılıştaki bu süre uzuyor, bir problem mi var
O açılış dediğiniz şey de SSD ile alakalı bir durum. Kasadan değil bilginize..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı