Corsair Spec Delta PSU'dan gelen tıkırtı sesi

GARNADOR

Femtopat
2 Ay önce Corsair Spec Delta 600W dahili PSU ile birlikte kasa aldım. 2 hafta önce kasanın içini kurutma makinesinin soğuk hava ayarıyla çok yakından olmamak şartıyla hava tutarak temizledim. Birkaç gün sonra tam emin olamamakla birlikte PSU'dan ara ara tık tık tık sanki herhangi bir fana bir şey çarpıyormuş gibi hafif bir ses gelmeye başladı. Bugün ses biraz daha arttı. Sürekli gelmeyen bir ses. Ben bu noktada servise yollasam içindeki tüm parçaları sökmem gerekecek. Anakartın üzerindekileri ayırmadan çıkarsam nasıl muhafaza etmeliyim? Ya da servise göndermeden bunun çözümü var mıdır? Teşekkürler.

2 Ay önce Corsair Spec Delta 600W dahili PSU ile birlikte kasa aldım. 2 hafta önce kasanın içini kurutma makinesinin soğuk hava ayarıyla çok yakından olmamak şartıyla hava tutarak temizledim. Birkaç gün sonra tam emin olamamakla birlikte PSU'dan ara ara tık tık tık sanki herhangi bir fana bir şey çarpıyormuş gibi hafif bir ses gelmeye başladı. Bugün ses biraz daha arttı. Sürekli gelmeyen bir ses. Ben bu noktada servise yollasam içindeki tüm parçaları sökmem gerekecek. Anakartın üzerindekileri ayırmadan çıkarsam nasıl muhafaza etmeliyim? Ya da servise göndermeden bunun çözümü var mıdır? Teşekkürler.

Bende de var aynı ses PSU'nun 2018 model olduğunu doğruladığım için uğraşmaya gerek duymadım gelecekte hiçbir sıkıntı çıkarmaz ama illaki o sesi duymak istemiyosanız garantiye gönderebilirsiniz fakat büyük ihtimalle garantiden gelen psudada aynı sıkıntı olacaktır.

Hocam sesin nereden geldiği ile alakalı kesin bir bilgi lazım. Bu bilgi olmadan sadece garantiye gönderin diyebiliriz. Servise gönderince bütün parçaları sökmenize gerek yok. Ekran kartını sökmeniz yeterli olacaktır.

YouTube'a video olarak yükleyebilir misiniz? Büyük ihtimalle kablo bir yere çarpıyordur.

Ses geldiğinde çekmeye çalışacağım. Teşekkürler.
PSU fanı bir şeye çarpıyor olabilir, ben de 550W olan modelini kullanıyorum, 11 ay oldu ses yok, kablolamaları bir gözden geçirin, düzeltin, düzelmezse garanti yolu görünüyor. 😁
Kablodan olsa düzenli gelmesi gerekmiyor mu? Ara ara geliyor bir de PSU'ların fanı açıkta değil sanırım önünde bir koruma var.
Hocam sesin nereden geldiği ile alakalı kesin bir bilgi lazım. Bu bilgi olmadan sadece garantiye gönderin diyebiliriz. Servise gönderince bütün parçaları sökmenize gerek yok. Ekran kartını sökmeniz yeterli olacaktır.
İşlemci vs. hepsi toplama başkasına emanet etmek istemiyorum açıkçası.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı