Corsair Spec Delta RGB fan önerisi

44Nihat07

Kilopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kasadan bende var ama sizin linkini verdiğiniz fanların görüntüsü ile kasanın ön tarafındaki fanların görüntüsü farklı. İstediğiniz görsel uyum oluşmayabilir. İyi düşünüp karar verin.

Ayrıca kasanın kendisine ait kontrolcü de sata ile güç alan basit bir şey. Diğer RGB fanları destekleyeceğini düşünüyorum ama maksimum güç çıkışının ne kadar olduğu hakkında bilgi bulamadım. 6 adet fan aydınlatmasını kaldırabilir mi bilmiyorum. Onun yerine ben anakartın 2 adet RGB başlığını kullandım. (Anakart: Asus Tuf X570-plus) Her bir başlık 3 amper (2,5 metre 5050 çipli RGB şerit besleyebilecek kadar) çıkış gücüne sahip olduğundan sorun yaşamadım.

İleride belki arkada (1) ve üstte (2) bulunan 3 fanı değiştirebilir veya yukarıya sıvı soğutma radyatörü alabilirim. Karar veremediğim için oralara RGB fan almadım. Size tavsiyem, fan veya başka RGB bileşenleri varsa anakarta bağlayın. Anakartta o özellik yoksa bir RGB çoklayıcı/kontrolcü alın.

Ben kendi kasama RGB şerit led döşedim. Mevcut 3 adet RGB kasa fanı ile işlemcinin Wraith Prism RGB fanını da RGB başlıklara bağladım. Ekran kartını da ARGB başlığa bağladım. Eğer bakmak isterseniz tecrübemi paylaşıyorum. İlgili mesajda Akasa Vegas isminde bir RGB kontrolcü için de bir link verdim.

Şerit led ilave etmek ile fazladan RGB fan bağlamak arasında çok fazla bir fark yok. Yeterince güçlü çıkışa sahip bir kontrolcü ile çoklayıcı kablo (konuda gösterdim) kullanılırsa istediğiniz gibi kasayı aydınlatırsınız.

Kullanacağınız fanlar 12 cm olmalı. Tepeye 2 adet 14 cm fan takılabilir ama arka ve öndekilerle uyumlu olması için 12 cm tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı