Corsair Spec Delta RGB Fan Bağlantıları

Anladım orada link vardı gerekli olan kablo için buldum hatta buyur.

Toplam 4 Fanı bir noktaya bağlayacağım için bu ürün bana uymuyor. Sanırım şöyle bir şey işimi görecek

Son düzenleme:
Arkadaşlar doktor geldi açılın :) Fan bağlantı kabloları resimdeki kısıma bağlanıyor. Eğer o bağlantı yerleri yetersiz ise çoğaltıcı kablo gerekiyor. Ek olarak her anakartta bu bağlantı noktalarından en az 2 adet bulunmakta. RGB bağlantıları ise anakartınızda RGB çıkışı var ise J_RGB portuna yapılıyor.
1574177385449.png

AURA.PNG

Benzer sorunla karşılaşacak arkadaşlar için yazıyorum. Çözüm için Kullandığım ürün

bu ürün bir pwm destekli fanı taklit ederek diğer 3 pinli (pwm desteği olmayan) fanları kontrol etmek için kullanılıyor. benim kasamdaki 4 fan 3 pinli (ve sanırım pwm destekleri yok). Ben de İşlemci soğutucusunun 4 pinli bağlantısını bu çoklayıcıya rehber olsun diye taktım. Fakat beklediğim gibi olmadı. İşlemcinin fan hızını yazılım üzerinden ayarlayabiliyorum. Fakat diğer fanlar son hız dönüyorlar. Bu nedenle biraz uğultu oluyor. Şuan için sorun değil. İlerleyen zamanlarda fanları pwm destekli fanlar ile değiştirmeyi düşünüyorum. (Link giderse diye fotoğraf ekledim)
IMG_20191121_125823.jpg

@seyyit Dostum bu kullandığın çoklayıcı da herhangi bir sıkıntı yaşadın mı ? Kimileri bununla ilgili anakartınız yanabilir dikkatli olun yazıyor gözümü korkutuyorlar :(
@Spotter sayende fanları anakart'ta belirttiğin yerlere taktım ve sorunsuz çalıştırdım.Bundan sonra senin iletilere hep beğeni :D

@seyyit Dostum bu kullandığın çoklayıcı da herhangi bir sıkıntı yaşadın mı ? Kimileri bununla ilgili anakartınız yanabilir dikkatli olun yazıyor gözümü korkutuyorlar :(
@Spotter sayende fanları anakart'ta belirttiğin yerlere taktım ve sorunsuz çalıştırdım.Bundan sonra senin iletilere hep beğeni :D

Dün bağlantıları yaptıktan sonra bir kaç saat PC başında durdum. Şuan için yanmadı anakart 😊 Bir sorun olacağını sanmıyorum. Paralel bağlı bir devre sonuçta. Kısa devre vb. durumlara yol açacak bağlantılar olmadığı sürece sorun olacağını düşünmüyorum.

Dün bağlantıları yaptıktan sonra bir kaç saat PC başında durdum. Şuan için yanmadı anakart 😊 Bir sorun olacağını sanmıyorum. Paralel bağlı bir devre sonuçta. Kısa devre vb. durumlara yol açacak bağlantılar olmadığı sürece sorun olacağını düşünmüyorum.
Tamamdır dostum o zaman bende sipariş vereyim bari de takayım kasama güzel güzel kullanayım :)

Arkadaşlar bu kasanın PSU'lu modelinde rgb kontrolcü ve fan çoklayıcı kablo geliyormu acaba? (spec delta rgb 550w)

Dostum fan çoklayıcı geleceğini düşünmüyorum.(En azından benim aldığım da yok)
RGB kontrolcü internette izlediğim bazı modellerin de takılı olarak geldi diyorlar fakat benim almış olduğum kasa da her iki ürün de gelmedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı