Corsair Spec Delta RGB Fan Bağlantıları

seyyit

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni bir PC topladım. Kullandığım kasa başlıkta da belirttiğim gibi Spec Del'ta RGB. Bu kasada RGB kontrolü için 4 pinli bir bağlantı var. Onu anakartın LED_CPU kısmına taktım. Fakat öndeki 3 fanın güç kabloları 3 pinli. Benim güç kaynağımda bu pinlere uyan bir giriş yok. Fotoğraftaki kabloları birleştirip bir çevirici ile güç kaynağına bağlamam gerekiyor sanırım, ama nasıl? Teşekkürler.

IMG_20191118_214431.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kabloları anakartınızda bulunan fan portlarına takacaksınız. PSU ile bir alakası yok. Anakart marka modelinizi belirtir iseniz uygulamalı göstereceğim.

Sadece kasa olarak aldıysanız bağlantı kablosu olmuyor içinde diyebiliyorum yoksa çoğaltıcı alıp yapabilirsiniz.Bulursam linkini de atacağım.

Şu konuya bakar mısın kardeşim.

Şu konuya bakar mısın kardeşim.
Hocam konuya baktım ama sanırım bazı seriler kontrolcü ile geliyor, bazılarında ise yok. Ali Güngör'ün bu kasa incelemesinde kontrolcüden bahsedilmemiş mesela. Benim sorunum öndeki 3 fanın şuan güç bağlantısı yapılamadığı için çalışmaması

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı