Corsair Spec Delta vs. MSI Mag Force 100R

Kelebek_1034

Hectopat
Makaleler
1
Daha önceden gelen uyarılar sahip olduğum kasada sorun yaşayabileceğim yönündeydi ve ben de kullandığım Gamepower Warcry kasayı 700 liraya satma aşamasındayım. O kasadan aşağıda belirteceğim 3 kasadan birine geçmek doğru bir karar mıdır ve doğru ise hangisine geçmeliyim?

Daha önce benzer bir konu daha açmıştım ve @PanzerTR @RPM hocalarımdan 100R önerisi gelmişti, sağ olsunlar.

Farklı bir öneride bulunacak arkadaşlar varsa 500-700 lira aralığında bir kasa önerisi alabilirim. Yoksa da bunları kıyaslarsanız sevinirim.

Şu an elimdeki seçenekler şunlar:

1. MSI Mag Force 100R - 600 TL
2. Corsair Spec Delta (2. el) - 500 TL
3. XPG Invader - 450 TL

XPG Invader hakkında bilgim yok. MAG Forge 100R daha iyi, Spec Delta'nın hava akışını güzel bulmuyorum ön kısımdaki mesh alanı az. Alternatif olarak ucuz istersen bu ürünler de güzel.

Veya 100 TL daha eklerim dersen şöyle bir kasa önerim de var.

Eğer hazır sistemde zorunlu bir şekilde Spec Delta almak zorunda değilseniz almanızı önermem çünkü Full Mesh değil.
Yukarıdaki arkadaşın attığı gibi Zalman N5 MF veya MSI Mag Forge 100R almak daha mantıklı olur.

Farklı bir öneride bulunacak arkadaşlar varsa 500-700 lira aralığında bir kasa önerisi alabilirim. Yoksa da bunları kıyaslarsanız sevinirim.
Bütçe 700 TL'ye esneyebiliyorsa fazladan bir fanı olan Mag Forge 101M modeline bakabilirsiniz.

XPG Invader hakkında bilgim yok. MAG Forge 100R daha iyi, Spec Delta'nın hava akışını güzel bulmuyorum ön kısımdaki mesh alanı az. Alternatif olarak ucuz istersen bu ürünler de güzel.

Veya 100 TL daha eklerim dersen şöyle bir kasa önerim de var.
Teşekkür ederim, tüm önerileriniz ilgimi çekti, değerlendireceğim. Fiyatına göre en iyi soğutma hangisinde sizce?
MSI MAG Forge 100R alın kalan parayla kaliteli bir PSU alırsınız.
PSU 750W 80+GOLD High Power almış bulunuyorum.
Mag Force tavsiye ederim. Spec Delta ısınma sorunları yaşayabilecek bir kasa. Mag Force'nin önü tamamen mesh yapıya sahip.
Teşekkür ederim, spec delta elendi.
Eğer hazır sistemde zorunlu bir şekilde Spec Delta almak zorunda değilseniz almanızı önermem çünkü Full Mesh değil.
Yukarıdaki arkadaşın attığı gibi Zalman N5 MF veya MSI Mag Forge 100R almak daha mantıklı olur.
Teşekkürler.

Bütçe 700 TL'ye esneyebiliyorsa fazladan bir fanı olan Mag Forge 101M modeline bakabilirsiniz.

Çıkabilirim hocam gerçekten bir fark oluşturacak ise @BerkayZ87 hocamın son attığı dahi düşünülebilir lakin ilk tercihim 500-700 aralığı ve 101M buna uyuyor.
@Kelebek_1034 İmzamdaki sistemime tıklayarak Aerocool Aero One Frost kasasına bakabilirsin. Kendim kullanıyorum.
İnceleyeceğim, sağ olun.

Çıkabilirim hocam gerçekten bir fark oluşturacak ise @BerkayZ87 hocamın son attığı dahi düşünülebilir lakin ilk tercihim 500-700 aralığı ve 101M buna uyuyor.
İnceleyeceğim, sağ olun.
101M de gayet iyi modeldir. Tercih sizin. :)

Geri
Yukarı