Corsair Vengeance RGB Pro hangi çipi kullanıyor?

Bütçe
850
Samsung B-Die olmasına rağmen çipin karakteristik özelliklerini sergilemeyen, daha kötü ve ucuz RAM'lere konulan varyantı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Versiyonları var. 5.39 olan Hynix, 4.31 olan Samsung.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hynix CJR verelim.

3600 MHz olanında da aynı çip varsa daha mantıklı;
Toughram ONE-Z de olabilir ama daha pahalı. Bunda da Hynix CJR var.

Versiyonları var. 5.39 olan Hynix, 4.31 olan Samsung.
Attığın link ne alaka anlamadım. :D Genelde çip değişiyorsa ürün kodu da değişir ama. Ben bu ürün kodunu arattığımda hep Samsung B-Die gördüm.

3600 MHz olanında da aynı çip varsa daha mantıklı;
Toughram One-Z de olabilir ama daha pahalı. Bunda da Hynix cjr var.

O fiyata 3600MHz korkutmuyor değil. 2. RAM güzel gözüküyor aslında. Onu alabilirim.

Çakma B-die var, alınmaz. XMP açınca patlıyor.

@Shimada Sensei Fanboyluk yapmayı bırakır mısınız?
Ürün kötü, kabul edin işte. Corsair yapınca iyi olacak diye bir kural yok.

Attığın link ne alaka anlamadım. :D Genelde çip değişiyorsa ürün kodu da değişir ama. Ben bu ürün kodunu arattığımda hep Samsung B-Die gördüm.
B-Die finder'da o ürün yok. Linke bakarsan o ürün kodunun iki varyantı var, 5.39 ve 4.31 diye. 4 olan Samsung 5 olan Hynix. Bu "CMW16GX4M2C3200C16" kod içindeki çipi değil frekans, CL, boyut gibi şeyleri belirtiyor. Bilirsin, aynı RAM'ın CL14 varyantı falan da var. Bu kod onları ayırmak için.

O fiyata 3600MHz korkutmuyor değil. 2. RAM güzel gözüküyor aslında. Onu alabilirim.
Alternatif olarak Hynix CJR kullanan Fury RGB var, ona da bakabilirsin.
Crucial Ballistix RGB bulunursa o da alınabilir, ama görüntüsünü sevmiyorum. RGB modeli çok sırıtmış. Çakar lamba gibi yanıyor üstten.

@the Fool Fanboyluk yapmayı bırakır mısınız?
Ürün kötü, kabul edin işte. Corsair yapınca iyi olacak diye bir kural yok.
Umarım mesajları okumamışsındır. Okuyup da bunu yazdıysan yazık. İyi veya kötü yazmadım, B-Die olmayan varyantı da var dedim.

Arkadaşı sorun yaşadı diye ürüne kronik sorunlu diyen birinden ne bekliyorsam artık.

Alternatif olarak Hynix CJR kullanan Fury RGB var, ona da bakabilirsin.
Crucial Ballistix RGB bulunursa o da alınabilir, ama görüntüsünü sevmiyorum. RGB modeli çok sırıtmış. Çakar lamba gibi yanıyor üstten.
HyperX ürünlerine Mystic Light senkronizasyonu da koyuyor. Bunu almam mantıklı olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı