Corsair Vengeance RGB Pro overclock sonrası hatalar

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 108
  • Görüntüleme 6B
Ben en temizi BIOS'u bir sıfırlayıp PBO, Secure Boot, TPM ve otomatik 3200Mhz ayarını yapıp bırakayım. Hatta Testmem5'i standart olarak yapayım belki RAM'leri şimdiden elimize aldık hazırlıklı olurum.

Bu arada şunu ekleyeyim bu ayarları yaptığımız BIOS sürümü 7C56vA6'ydı şimdi 7C56vA8 kullanıyorum.
Dediğim gibi bu vermiş olduğum ayarlar içerisinde RAM'e zarar verebilecek bir ayar yok. SoC voltajında da bir problem yok. Hynix CJR için 1.42V çok rahat bir değer. 1.15 SoC Voltage değeri de günlük kullanıma fazlasıyla uygun. VDROP ile 1.1375V oluyor hatta. VDDP ve IOD voltajlarında da sıkıntı yok. Neredeyse eski BIOS'a dönüp aynı ayarı orada deneyin diyeceğim :D

Dediğim gibi bu vermiş olduğum ayarlar içerisinde RAM'e zarar verebilecek bir ayar yok. SoC voltajında da bir problem yok. Hynix CJR için 1.42V çok rahat bir değer. 1.15 SoC Voltage değeri de günlük kullanıma fazlasıyla uygun. VDROP ile 1.1375V oluyor hatta. VDDP ve IOD voltajlarında da sıkıntı yok. Neredeyse eski BIOS'a dönüp aynı ayarı orada deneyin diyeceğim :D

Ben BIOS'u A7'ye yükseltmişim az önce A8 yaptım o da otomatik sıfırlamış oldu ayarları. Neyse sanırım RAM'ler pert, yeni RAM bakmaya başlayayım ben.

Screenshot_1.png

Ben BIOS'u A7'ye yükseltmişim az önce A8 yaptım o da otomatik sıfırlamış oldu ayarları. Neyse sanırım RAM'ler pert, yeni RAM bakmaya başlayayım ben.

Eki Görüntüle 1290751
Bu gerçekten çok saçma. ZenTimings görseli atabilir misiniz? Bir de MemTest86 yapabilir misiniz TestMem5 yerine?

Yaparım da çok uzun sürüyordu hatırladığım kadarıyla yarına mı bıraksam?
Olur. Bu arada RAM'den emin olma amaçlı eğer üşenmem dersen OC yaptığımız BIOS sürümüne geri dön. Eğer hâlâ bu şekilde error verirse Corsair Support ile iletişime geç. Böyle bir şeyi hayatımda ilk defa görüyorum şok içerisindeyim çünkü RAM'e zarar verecek hiçbir ayar yok.

Olur. Bu arada RAM'den emin olma amaçlı eğer üşenmem dersen OC yaptığımız BIOS sürümüne geri dön. Eğer hâlâ bu şekilde error verirse Corsair Support ile iletişime geç. Böyle bir şeyi hayatımda ilk defa görüyorum şok içerisindeyim çünkü RAM'e zarar verecek hiçbir ayar yok.

Dur iki dakika döneyim o en azından uzun sürmüyor ve USB'nin içinden geçmiyor Memtest86 gibi. Bu gazla elektrikler kesilir anakartı da elimde alırım tam olur. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı